Progresi i kombëtares së Kosovën merr vëmendjen e FIFA-s

Progresi i kombëtares së Kosovën merr vëmendjen e FIFA-s

0
Progresi i kombëtares së Kosovën merr vëmendjen e FIFA-s. Që nga momenti kur Kosova u pranua me të drejta të plota në FIFA, përmes...
Vuçiç: Serbia nuk e sheh Kosovën si territor të pavarur dhe sovran

Vuçiç: Serbia nuk e sheh Kosovën si territor të pavarur dhe sovran

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se vendi i tij zotohet për zgjidhje kompromisi për Kosovën, por kjo nuk do të thotë se ajo...
Maqedonia me "Jo" në parlament shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme

Maqedonia me “Jo” në parlament shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme

0
Maqedonia me "Jo" në parlament shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme. Kreu i partisë më të madhe opozitare në Maqedoni nuk i lë shpresa qeverisë...
Sot Maqedonasit i drejtohen kutive të referendumit

Maqedonia fillon nesër zyrtarisht bisedimet për anëtarësim në NATO

0
Maqedonia do të fillojë zyrtarisht bisedimet për anëtarësim në aleancën euroatlantike NATO, ndonëse nuk është vendosur ende çështja e emrit me Greqinë. Mësohet se bisedimet...
Jep dorëheqjen Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias

Jep dorëheqjen Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias

0
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka dhënë dorëheqjen. Dorëheqja ka ardhur si rezultat i një konflikti të brendshëm, që nuk është i...
Rasti "Babales" po bën lëmsh një politikë dhe opinion të tërë

Ja se çfarë deklaron avokati rreth esktradimit të mundshëm të ”Babales”

0
Një nga argumentet më të forta që dha avokati i Albert Veliut në seancën në gjykatën në Prishtinë për vlerësimin e masës së arrestimit,...

Kosova ndalet në barazim 1:1 me Ishujt Faroe

0
Kosova ndalet në barazim 1:1 me Ishujt Faroe. Ekipi dardan nuk arrit të mbronte avantazhin e pjesës parë. Edhe pse nuk arriti të fitonte, Kosova...
Haradinaj dhe qeveria e tij e ndarë si trofe lufte është për Guinnes

Haradinaj dhe qeveria e tij e ndarë si trofe lufte është për Guinnes

0
Haradinaj dhe qeveria e tij e ndarë si trofe lufte është për Guinnes. Në qeverinë e Kosovës vazhdojnë emërimet e zv.ministrave të rinj. Mediat në...
Kompania e eksperitzës nuk del në konkluzion sa i përket audiopërgjimit

Lirohet “Babalja”, Gjykata e Prishtinës e le të lirë

0
Lirohet "Babalja", Gjykata e Prishtinës e le të lirë. “Dëshmitari X”, “Babalja” apo Albert Veliu është lënë i lirë nga gjykata në Prishtinë. Ndonëse u...
Bllokohen 708 kg speca në greqi me origjinë importi Shqipërinë

Bllokohen 708 kg speca në greqi me origjinë importi Shqipërinë

0
Bllokohen 708 kg speca në greqi me origjinë importi Shqipërinë. Agjencia për kontrollin cilësor, higjienik dhe të kimikateve në fruta-perimet e Pireut ka zbuluar...