Situatë e rëndë në Maqedoninë e Veriut/ 6 persona humbin jetën në 24 orët e fundit

Situatë e rëndë në Maqedoninë e Veriut/ 6 persona humbin jetën në 24 orët...

0
Rëndohet situata nga pandemia e Covid-19  në vendin fqinj të Maqedonisë së Veriut. Vetëm në 24 orët e fundit 6 persona kanë humbur jetën ...

E trishtë në Kosovë: Foshnja 8 muajshe infektohet më Covid

0
Në Klinikën Infektive në Kosovë janë të hospitalizuar 60 pacientë me koronavirus, pesë prej tyre janë me oksigjenoterapi dhe një pacient është i intubuar...
Flet Kurti: Ja synimet dhe prapaskenat e Presidentit Thaçi

Flet Kurti: Ja synimet dhe prapaskenat e Presidentit Thaçi

0
Sipas kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidenti Hashim Thaçi po synon ta zëvendësojë atë me një kryeministër të dobët, në mënyrë që të ushtrojë...

Operohet presidenti kosovar Hashim Thaçi

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci iu është nënshtruar një intervenimi kirurgjik, ka bërë të ditur presidenca. Sipas këtij njoftimi, operacioni i presidentit ka kaluar...
Sekuestrohet sasia rekord prej 1.2 ton marijuanë

Sekuestrohet sasia rekord prej 1.2 ton marijuanë

0
Një sasi prej 1.2 ton marijuanë është sekuestruar mbrëmjen e të mërkurës në Shkup. Lënda narkotike me peshë 1,240 kg u gjet në një depo...

Agravohet situata politike në Kosovë: Kurti padit Presidentin Thaçi

0
Kryeministri në detyrë i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti gjatë një konferencë për media foli mbi situatën politike që po kalon Kosova në këtë...
Albin Kurti flet troç: Kriza politike ishte e planifikuar

Albin Kurti flet troç: Kriza politike ishte e planifikuar

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi morën pjesë ditën e djeshme në forumin virtual të...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Ngjarje e rëndë; Gruaja shtatëzënë humb jetën si pasojë e Covid

0
Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Gjakovë, pasi mësohet se një grua shtatzënë ka humbur jetën si pasojë e COVID-19. Sipas mediave në...

Përmirësohet situata në Greqi: Në 24 orët e fundit vetëm 10 raste të reja

0
Greqia shënoi sot një prej ditëve më pozitive për sa i përket numrit të të infektuarve me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit u shënuan...

Albin Kurti flet me lëvdata për Vjosa Osmanin

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur lidhur me marrëdhënien e tij me deputeten e PDK-së, Vjosa Osmanin. I ftuar në emisionin “Çim...