Trump kërcënon me "rrëzimin e qeverisë" nëse nuk miratohet legjislacioni për financimin e murit me Meksikën

Mali i Zi i përgjigjet me ironi deklaratës së Presidentit Trump

0
Me një ironi të lehtë mes rreshtave, ministri i Jashtëm malazez i hodhi poshtë pretendimet e Donald Trumpit mbi agresivitetin e qytetarëve të vendit...
medialine.al

Dimitris Avramopoulos: Kosova i ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave

0
Në konferencën e përbashkët me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, Komisioneri i BE-për për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos ka dhënë...

Behgjet Pacolli: Sot një ditë e madhe për Kosovën, po vjen fundi izolimit

0
Ministri i Punëve të Jashtme, njëherësh zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli ka thënë se sot është një ditë e madhe për Kosovën. Ai në një postim në...
medialine.al

Liderët Kosovarë dhe Mogherini, diskutime për dialogun me Serbinë

0
Liderët kosovarë, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe tre zëvendëskryeministrat: Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi, do...

Janinë: Sekuestrohen 112 kg kanabis sativa, një shqiptar në pranga

0
Një sasi prej 112 kg kanabis sativa u sekuestrua prej anti-drogës së Janinës, në vendin e quajtur “Metamorfosi” në aksin që lidh Janinën me...
medialine.al

Greqi: 15- vjeçari britanik përplaset fatalisht nga helika e motoskafit

0
Një ngjarje tragjike në det ka ndodhur në ishullin Paxi të Greqisë, aty një pushues 15 vjeçar britanik është përplasur nga helika e motoskafit...
Haradinaj dhe qeveria e tij e ndarë si trofe lufte është për Guinnes

Haradinaj takon Rita Orën: Faleminderit që të kemi

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj teksa gjendej në Britani për Samitin e Londrës ka takuar këngëtaren me famë botërore Rita Ora. “Faleminderit që të...

Shkëndija e Tetovës “shpartallon” TNS 5:0, poker për Ibrahimin

0
Ndonëse e gjithë vëmendja e futbolldashësve, këtë të mërkurë ka qenë e fokusuar te gjysmëfinalja e Kupës së Botës, mes Francës e Belgjikës, me...

Drita e pafuqishme për t’u përballur me Malmo, mposhtet 0:3

0
Në atë që mund të konsiderohet si ndeshje historike për ekipin e qytetit të Gjilanit, Drita nuk ia doli mbanë të gëzonte më shumë...
Ja kush janë emrat që do të jenë në jurinë shqiptare të Eurosong

Kosova shumë shpejt mund të jetë pjesë e Eurovisionit

0
Kosova hap pas hapi po plotëson inkuadrimin dhe përfaqësimin në tē gjitha evenimentet europiane dhe botërore. Dhe rradha tani është pēr pjesmarrjen nē festivalin...