20 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019

Arrihet marrëveshja për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë

Është arritur marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për emrin dhe do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. “Sot është një ditë me e mirë për...

Kosova i jep lamtumirën e fundit Fadil Vokrrit

Kosova është në zi, teksa këtë të dielë do t’i jepet lamtumira e fundit legjendës së futbollit kosovar e mbarëshqiptar, Fadil Vokrri, i cili...

Meta merr pjesë në inagurimin e punimeve ndërtimit të kompozicionit të shtatoreve të udhëheqësve...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ishte sot i pranishëm në  ceremoninë e hapjes së punimeve të ndërtimit të kompozicionet të shtatoreve të udhëheqësve të...

Futbolli kosovar në zi! Fadil Vokrri ka ndërruar jetë

Futbolli kosovar në zi! Fadil Vokrri, i cili aktualisht ishte në krye të Federatës së Futbollit në Kosovë, ka ndërruar jetë. Vokrri ndërroi jetë në...
Vuçiç "bojkoton" punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara

Vuçiç: Nëse nuk arrihet marrëveshja me Kosovën na presin ditë të vështira

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sipas mediave serbe, kanë treguar gatishmëri të angazhohen në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, nëse do të kërkohet ndihma...

Duket se përplasjet VV- PSD do të vazhdojnë gjatë

Qeveria e Kosovës tërhoqi nga Kuvendi platformën për dialogun dhe normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Arsyetimin e dha ministri i Mirëqënies Sociale, Skënder Reçica. “Në...

Serbët në Kosovë: Jemi të sigurtë nuk kemi probleme

Zyrtarë të lartë të Beogradit, por edhe mediat serbe në përgjithësi vazhdimisht tentojnë ta paraqesin situatën e sigurisë në Kosovë si të brishtë, sidomos...
Kosova nën sulm kibernetik me origjinë nga Serbia

Kosova heq tarifat “Roaming” me Shqipërinë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës mbështetën me votën e tyre, rezolutën për heqjen e tarifave të “Roaming”-ut me Shqipërinë. Rezoluta e propozuar nga grupi parlamentar...

Italia drejt zgjedhjeve të parakohshme në Korrik

I mandaturi për krijimin e qeverise, Carlo Cottarelli pritet të takohet me presidentin Sergio Mattarella mes raportimeve se mund të shpallen zgjedhje të parakohshme. Raportime...

Nesër Greqia në grevë 24-orëshe, preken edhe pikat doganore

Nje greve e sindiktatave qe do te zhvillohet neser ne Greqi, pritet te sjelle paralizim ne transport dhe qarkullim, duke bllokuar edhe pikat e...
- Advertisement -