Aksidenti i frikshëm/ Treni merr 500 metra zvarrë kamionin, por ndodh mrekullia

0
Në disa pamje të bëra publike nga mediat e huaja shihet një shofer ka arritur të shpëtojë mrekullisht pasi u godit nga një tren...

Greqia nuk gjen paqe: Dy lëkundje të njepasnjëshme tërmeti

0
Dy lëkundje tërmeti u shënuan brenda 1 ore në ishullin grek të Kretës. Termeti i parë, me magnitudë 3.9 Rihter, i dyti me magnitudë 4.0...
Erërat e fuqishme shkaktojnë dëme kolosale në Pejë

Erërat e fuqishme shkaktojnë dëme kolosale në Pejë

0
Komuna e Pejës edhe të mërkurën mbrëma është përballur me erëra të fuqishme të cilat kanë shkaktuar dëme. Mësohet se shumë shtëpive i janë dëmtuar...
Deklarata e Haradinajt: Nuk do ta votoj qeverinë e Kurtit

Haradinaj i dërgon letër të hapur Kurtit: Mos e hjek taksën Albin

0
Fjalë zemre nga Ramush Haradinaj për Albin Kurtin. “Letër e hapur Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Albin Kurtit I dashur Albin, Para pak ditësh të telefonova...

Kurti e nis me dorë të hekurt që në mbledhjen e parë

0
​Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur mbledhjen e parë ceremoniale të qeverisë me të gjithë vartësitë e tij ku deklaroi se në kabinetin...
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani heq foton e Presidentit Thaçi nga zyra

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani heq foton e Presidentit Thaçi nga zyra

0
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në ditën e parë të punës si kryetare e Kuvendit e ka hequr nga zyra e saj fotografinë e presidentit, Hashim...
Kosovë: Qeveria merr votëbesimin në kuvend

Kosovë: Qeveria merr votëbesimin në kuvend

0
Kuvendi i Kosovës me 66 vota për dhe 10 abstenime e votoi Qeverinë e Re të Republikës të udhëhequr nga Albin Kurti. Të pranishëm në seancë ishin...

Zyrtarisht Glauk Konjufca do të jetë ministër i Jashtëm

0
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se edhe zyrtarisht Glauk Konjufca do të jetë shef i diplomacisë së Kosovës. Ajo në një...
Arrihet marrëveshja në Kosovë midis LDK-së dhe VV-së

Arrihet marrëveshja në Kosovë midis LDK-së dhe VV-së

0
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë nënshkruar  marrëveshjen për koalicion qeverisës. Albin Kurti: U dakordësuam për të zgjedhur qeverinë e re. Ne e kemi...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Ngjarje e rëndë: 50- vjeçari vetëvaret

0
Ditën e sotme rreth orës 10:00, në një zonë malore në fshatin Broboniq të Mitrovicës, u gjet i vdekur një 50-vjeçar i varur në...