Sinjalet e para në Kosovë: VV mund të fitojë akoma më shumë nëse shkohet në zgjedhje

Albin Kurti fillon me shkarkimet në qeveri

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës...

Deputeti i VV: Edhe Isa Mustafën do e kishim shkarku

0
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, u ka thënë kolegëve deputetë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Ministri gjerman i ashpër ndaj Thaçit dhe Mustafës: Jeni të papërgjegjshëm

0
Nisur nga kriza aktuale në politikë e brendshme të Kosovës, ministri gjerman i Evropës, Michael Roth, i është drejtuar me në apel Kosovës dhe...

Vuçiç do ndjekë strategjinë e Kinës

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka njoftuar një ndryshim të madh të taktikës në luftën kundër koronavirusit, pasi mori këshillat e një ekipi epidemiologësh kinezë...

Një kokë kemi: Shikoni grumbullim edhe në Kosovë

0
Një kokë kemi ne shqiptarët. Habitemi me grumbullimin e njerëzve duke mos respektuar as distancën minimale nga njëri- tjetri në Shqipëri, por e njëjta...

Nuk njeh limit: 11 anëtarë të familjes rezultojnë pozitivè

0
11 anëtarë të familjes Shaqiri nga Vrapçiqi, nga Kosova, si pasojë e infektimit nga anëtarja e familjes, e cila kishte ardhur nga Gjermania rezultuan...

Vazhdon të rritet numri i të prekurve edhe në Kosovë

0
Numri i të infektuarve në Kosovë ka arritur në 35. Nga 20 teste të bëra, 2 prej tyre kanë rezultuar pozitiv, njofton Instituti Kombëtar i...

Shënohet viktima e parë edhe në Mal të Zi

0
Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Malin e Zi. Lajmi u bë i ditur nga drejtori i Qendrës Klinike në Podgoricë, Jevto Erakoviq,...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Kosovë: Shënohet viktima e parë nga Koronavirus

0
Një i moshuar 82- vjeçar nga komuna e Podujevës është personi i parë që ka vdekur nga koronavirsui në Kosovë. Rastin e ka konfirmuar vetë...
Situata në Kosovë: Qeveria izolon Komunën e Malishevës

Masat ndaj Koronavirusit: Kosova mbyll edhe parqet

0
Ministria e Punëve të Brendshme në Kosovë ka vendosur të mbyllë të gjitha parqet në Kosovë nga ora 08:00 deri në ora 20:00, me...