Thirrja e Kurtit: Lini mënjanë përkohësisht kalkulimet politike

Thirrja e Kurtit: Lini mënjanë përkohësisht kalkulimet politike

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se qveria e mirëpret konstatimin e Gjykatës që Kuvendi deri tani nuk ka krijuar baza të...

Vazhdon çorba politike në Kosovë: Kurti i drejtohet Komisionit të Venecias

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i kërkon Komisionit të Venecias lidhje me kompetencat e Presidentit të Kosovës në shpërndarjen e Kuvendit dhe...

Ngjela: Presidenti Thaçi rrezikon ndjekje penale

0
Pas pezullimit të dekretit nga Kushtetuesja, avokati Spartak Ngjela thotë për Ora News se Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka rrugë tjetër vetëm...

Situata në Kosovë: PDK kërkon zgjedhje të parakohshme

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli shprehet se partia e drejtuar prej tij nuk do të përfshihet në pazare dhe se do...
Presidenti Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër

Reagon Presidenti Thaçi pas pezullimit të dekretit nga Kushtetuesja

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook në lidhje me rrëzimin e dekretit Presidencial për krijimin e...

Gjykata Kushtetuese pezullon dekretin e Presidentit Thaçi

0
Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pezulluar dekretin e presidentit Hashim Thaçi për emërimin e Avdulla Hotit si Kryeministër. Lajmi konfirmohet nga burime të Gjykatës Kushtetuese....
Pacolli: Në samitin e Beogradid kishte provokime ndaj Kosovës

E dredh dhe Pacolli: AKR do votojë “Pro” qeverisë së re

0
Kreu i AKR dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës Behgjet Pacolli deklaron se qeveria Kurti me veprimet e saj ka shkatërruar Kosovën dhe marrëdhëniet...
Presidenti Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër

Presidenti Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike të Kosovës për të formuar Qeverinë e Kosovës. Sipas dekretit të nënshkruar nga...

Bindja e Veton Surroit: Nuk do krijohet dot koalicioni i ri qeverisës

0
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës arritën sot marrëveshje për koalicion qeverisës. Politikani dhe publicisti i njohur nga Kosova, Veton Surroi,...

Haradinaj arrin marrëveshjen me Mustafën/ Ja sa ministri do të përfitojë

0
Është nënshkruar marrëveshja e koalicionit në mes të LDK’së dhe AAK’së. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj pas takimit...