Vjosa Osmani përkujton 21-vjetorin e vdekjes së Fehmi Aganit

Vjosa Osmani përkujton 21-vjetorin e vdekjes së Fehmi Aganit

0
Sot, në 21-vjetorin e vrasjes, e kujtojmë njeriun e urtë e veprimtarin e madh, bashkudhëtarin politik të arkitektit të pavarësisë së Kosovës, dr. Ibrahim...
Basha: Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese

Basha reagon pas tërmetit shkatërrues:“Ngushëllimet më të thella për popullin turk”

0
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas pas tërmetit shkatërrues me magnitudë 6.8 ballë që goditi Turqinë. Basha shprehu ngushëllimet më të thella...
E shtuna e kobshme në Kosovë e mbushur me vrasje dhe vetëvrasje

E shtuna e kobshme në Kosovë e mbushur me vrasje dhe vetëvrasje

0
E shtuna ka  qenë ditë e kobshme në Kosovë. Një person është vrarë, një tjetër është vetëvrarë. E një i ri 27-vjeçar nga Kamenica...

Tsipras “i tregon vendin turqisë” dhe i paralajmëron se janë gati edhe për konfrontim

0
Kryeministri grek, Alexis Tsipras deklaroi se megjithëse Greqia mirëpret dhe kërkon bashkëpunim me Turqinë, ajo nuk do të largohej nga konfrontimi për të mbrojtur...
Vuçiç "bojkoton" punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara

Vuçiç në qershor do të paraqesë propozimin për çeshtjen e Kosovës

0
Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç në muajin qershor do të bëjë publik propozimin për atë që mediat serbe dhe zyrtarë nga Beogradi e quajnë...

Sot do të mbahet Samiti i Sofjes, i pari i ketij lloji

0
Zyrtarët e lartë të mbi 30 vendeve evropiane, mblidhen të enjten në Sofje të Bullgarisë në takimin e lartë ndërmjet Bashkimit Europian dhe gjashtë...
Nuk ndalen lëkundjet sizmike në vendin tonë: Ja ku ndjenë lëkundjet

Toka nuk gjen paqe, tërmet 4 ballë mëngjesin e sotëm

0
Prej disa muajsh tashmë i gjithë rajoni i Ballkanit është përfshirë nga një valë tërmetesh, ndër më të fortët ai i rënë në Shqipëri...
Situata në Kosovë: Qeveria izolon Komunën e Malishevës

Masat ndaj Koronavirusit: Kosova mbyll edhe parqet

0
Ministria e Punëve të Brendshme në Kosovë ka vendosur të mbyllë të gjitha parqet në Kosovë nga ora 08:00 deri në ora 20:00, me...
Kuvendi Kosovës miraton projektrezolutën e ndalimit të lojërave të fatit

Kuvendi Kosovës miraton projektrezolutën e ndalimit të lojërave të fatit

0
Deputetët e Kosovës kanë miratuar me 74 vota pro një projektrezolutë që pezullon për 30 ditë lojërat e fatit, derisa qeveria të sjellë në...
Kuvendi miraton sot pikën e re kufitare midis Shqipërisë dhe Malit Zi

Kuvendi miraton sot pikën e re kufitare midis Shqipërisë dhe Malit Zi

0
Kuvendi i Shqipërisë pritet të miratojë sot marrëveshjen me Malin e Zi për hapjen e pikës së përbashkët të kalimit kufitar në Zogaj dhe...