Situatë e rëndë në Maqedoninë e Veriut/ 6 persona humbin jetën në 24 orët e fundit

Situatë e rëndë në Maqedoninë e Veriut/ 6 persona humbin jetën në 24 orët...

0
Rëndohet situata nga pandemia e Covid-19  në vendin fqinj të Maqedonisë së Veriut. Vetëm në 24 orët e fundit 6 persona kanë humbur jetën ...
Pacolli: Në samitin e Beogradid kishte provokime ndaj Kosovës

E dredh dhe Pacolli: AKR do votojë “Pro” qeverisë së re

0
Kreu i AKR dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës Behgjet Pacolli deklaron se qeveria Kurti me veprimet e saj ka shkatërruar Kosovën dhe marrëdhëniet...

Situata në Kosovë: PDK kërkon zgjedhje të parakohshme

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli shprehet se partia e drejtuar prej tij nuk do të përfshihet në pazare dhe se do...

Vazhdon çorba politike në Kosovë: Kurti i drejtohet Komisionit të Venecias

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i kërkon Komisionit të Venecias lidhje me kompetencat e Presidentit të Kosovës në shpërndarjen e Kuvendit dhe...

E trishtë në Kosovë: Foshnja 8 muajshe infektohet më Covid

0
Në Klinikën Infektive në Kosovë janë të hospitalizuar 60 pacientë me koronavirus, pesë prej tyre janë me oksigjenoterapi dhe një pacient është i intubuar...

Haradinaj arrin marrëveshjen me Mustafën/ Ja sa ministri do të përfitojë

0
Është nënshkruar marrëveshja e koalicionit në mes të LDK’së dhe AAK’së. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj pas takimit...

Ngjela: Presidenti Thaçi rrezikon ndjekje penale

0
Pas pezullimit të dekretit nga Kushtetuesja, avokati Spartak Ngjela thotë për Ora News se Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka rrugë tjetër vetëm...
Albin Kurti flet troç: Kriza politike ishte e planifikuar

Albin Kurti flet troç: Kriza politike ishte e planifikuar

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi morën pjesë ditën e djeshme në forumin virtual të...
Presidenti Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër

Reagon Presidenti Thaçi pas pezullimit të dekretit nga Kushtetuesja

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook në lidhje me rrëzimin e dekretit Presidencial për krijimin e...
Presidenti Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër

Presidenti Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mandatuar Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike të Kosovës për të formuar Qeverinë e Kosovës. Sipas dekretit të nënshkruar nga...