Një tërmet i fuqishëm trondit Greqinë, ja epiqendra

0
Pas tre lëkundjeve në Turqi, një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë pak minuta më parë. Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.4 sipas...

U gjet i varur në një pemë në varreza, zbulohet kush është i...

0
Mediat greke kanë publikuar identitetin e viktimës që u gjet i varur në një pemë në një fshat të larg të quajtur Kamaloti në...
Gjermania del hapur kundra bashkimit territorial të Shqipërisë dhe Kosovës

SONDAZHI: Shqiptarët e Kosovës nuk duan bashkim me Shqipërinë

0
  Në Kosovë nuk duan një bashkim me Shqipërinë. Ky është përfundimi i një sondazhi “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe...

Nuk njeh limit: 11 anëtarë të familjes rezultojnë pozitivè

0
11 anëtarë të familjes Shaqiri nga Vrapçiqi, nga Kosova, si pasojë e infektimit nga anëtarja e familjes, e cila kishte ardhur nga Gjermania rezultuan...
Bllokohen 708 kg speca në greqi me origjinë importi Shqipërinë

Bllokohen 708 kg speca në greqi me origjinë importi Shqipërinë

0
Bllokohen 708 kg speca në greqi me origjinë importi Shqipërinë. Agjencia për kontrollin cilësor, higjienik dhe të kimikateve në fruta-perimet e Pireut ka zbuluar...

Kapet e reja me 5 kilogramë heroinë në Selanik

0
Një vajzë shqiptare u arrestua në mesditën e së shtunës në Selanikut. Forcat policore antidrogë e ndaluan shqiptaren në shtëpinë e saj me 5...
Çaji malit zgjidhja më e mirë për këto ditë dimri

Çaji malit zgjidhja më e mirë për këto ditë dimri

0
Çaji i malit, në sajë të esencës me erë të këndshme, tanineve, substancave të hidhura etj., në vendin tonë, përdoret si pije familjare. Bima mund...

Haradinaj i dërgon mesazh të prerë Albin Kurtit

0
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë...

Greqia do të japë 2 mijë euro për çdo fëmijë të lindur. Ja kur...

0
Një shpërblim prej 2 mijë eurosh për çdo fëmijë të lindur në Greqi. Është ky projekligji që pritet të votohet në parlamentin grek, sapo...

Kur 1 maji perceptohet ndryshe në Kosovë dhe Shqipëri

0
1 maji është dita e punëtorëve dhe protestohet për të drejtat e tyre, kurse në Shqipëri 1 maji është ditë pushimi dhe feste nëpër...