Qeveria e Kosovës miraton Paketën Emergjente Fiskale prej 180 milionë euro

Prapaskena: Administrata Trump mbështeti rrëzimin e Trump

0
Drejtori Ekzekutiv i Human Rights Watch, Kenneth Roth, ka folur për ndikimet e SHBA-së, dhe rrëzimin e Qeverisë Kurti. Përmes një postimi në Twitter, Roth...

UNICEF ndihmon Kosovën me ndihma

0
UNICEF ka ndihmuar Kosovën me pajisje profesionale mjekësore për të përballuar koronavirusin, Mediat në Kosovën njoftojnë se bëhet fjalë për 3.6 tonë furnizime që janë...

Serbi: Humb jetën nga Covid ish- ministri i mjedisit

0
Një pjesëtar i qeverisë serbe ka humbur jetën pasi është prekur nga koronavirusi i ri. Branislav Blazic, ka qenë sekretar shtetëror në Ministrinë e...

Albin Kurti i dërgon letër Presidentit Thaçi

0
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, këtë të mërkurë i ka dërguar një letër presidenti Hashim Thaçi për temat që do...

Kurti heq taskës ndaj mallrave serbe

0
Që nga dita e sotme hyn në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë te Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga...
Qeveria e Kosovës miraton Paketën Emergjente Fiskale prej 180 milionë euro

Qeveria e Kosovës miraton Paketën Emergjente Fiskale prej 180 milionë euro

0
Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, pensionistët, anëtarët e skemave sociale, komunat dhe...

Paditet Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është paditur në Prokurorinë Themelore të në Prishtinë nga ushtruesi i detyrës së ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla Ky i...
Hashim Thaçi: E kam firmosur vendimin për Kryeministrin

Albi Kurti kërkon zgjedhje të parakohshme

0
Kryeministri në detyrë Albin Kurti me një status në Facbook ka shpjeguar me terma juridik duke iu referuar kushtetutës së Kosovës se s’mund të...

Kongresmeni Engel: SHBA po bën politikë të gabuar me Kosovën

0
Miku i madh i shqiptarëve, kongresisti Eliot Engel, ka thënë se të thuash që Shtetet e Bashkuara dhe Kosova kanë një marrëdhënie të ngrohtë...

Lajm i mirë nga Kosova: Shërohet personi i parë nga Covid-19

0
Shërohet edhe pacienti i parë nga COVID-19 në Kosovë i cili ka rezultuar negativ në testet e bëra ditën e sotme. Është vetë ministri i...