Haradinaj i kërkon qeverisë shqiptare heqjen e taksës së “Rrugës së Kombit”

Frikësohet Haradinaj/ Ul veshët dhe uron marrëveshjen

Ramush Haradinaj: Unë i përgëzoj # Shtetet e Bashkuara & #Kosovo për arritjen e një tjetër përparimi historik në përparimin e realeve ekonomike &...
Deklarata e Haradinajt: Nuk do ta votoj qeverinë e Kurtit

Deklarata e fortë Haradinaj/ Nuk do të pranoj kurrë…

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në një postim në mediat sociale shkruan se nuk do të pranojë që Kosova të nënshkruaj marrëveshje trilaterale ku...

Situata në Kosovë/ Pritet dorëheqja e ministrave të Haradinajt

Gazeta Express mëson se ministrat e AAK’së pritet të japin dorëheqje pas nënshkrimit të marrëveshjes nga kryeministri Hoti me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë,...

Vjosa Osmani/ Marreveshja me serbi

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë një takimi me ambasadoren finlandeze Pia Stjernval deklaroi se çfarëdo marrëveshje të lidhet me Serbinë në Uashington, ajo...
Milo Gjukanoviç nis negociatat për formimin e qeverisë

Milo Gjukanoviç nis negociatat për formimin e qeverisë

Partia Demokratike e Socialistëve e Milo Gjukanoviç nis negociatat për formimin e qeverisë. Lajmi është bërë i ditur nga një njoftim që ka bërë vetë...
Analizë/ Ja pse u rrëzua Gjukanoviç

Analizë/ Ja pse u rrëzua Gjukanoviç

Pakënaqësi për stilin autoritar të Gjukanoviçit: Pas zgjedhjeve në Mal të Zi, për Deutsche Wellen shprehet deputetja liberale e Bundestagut, Renata Alt, raportuese për...
Milo Gjukanoviç nis negociatat për formimin e qeverisë

DW: Formimi i qeverisë do të jetë një mision i vështirë

Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi i qeverisë do të jetë shumë i vështirë. Sipas...
Milo Gjukanoviç nis negociatat për formimin e qeverisë

Gjukanoviç fiton zgjedhjet në Mal të Zi

Thuajse ka përfunduar i tërë numërimi në Mal të Zi, i cili ka vënë si fituar partinsë DPS të Milo Gjukanovic me një margjinë...

Mali i Zi/ Pasi numërohen 70% të votat shqiptarët shpresojnë për mandatin e tretë

Parashikimet e para të mandateve në 72.5% të votave të numëruara tregojnë se DPS e Milo Gjukanovic ka 29 mandate, koalicioni proserb “Për Ardhmërinë...

Zgjedhjet në Mal të Zi/ Publikohen rezultatet e para

Rezultatet e para të zgjedhjeve të sotme parlamentare në Mal të Zi janë bërë të ditura nga Qendra për Monitorim dhe Kërkim. Janë numëruar...