Isa Mustafa del kundra vendimit të Kushtetueses

Isa Mustafa ka dorëzuar dorëheqjen përpara strukturave të LDK-së.

Isa Mustafa ka dorëzuar dorëheqjen përpara strukturave të LDK-së. Mediat vendase bëjnë me dije se kjo ndodhur në mbledhjen e kryesisë së LDK. Partia e udhëhequr...
Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se numërimi i votave ka përfunduar mbrëmë, ndërkaq kanë mbetur pa u procesuar vetëm 46 vendvotime. “Numërimi i fletëvotimeve ka përfunduar të dielën në mbrëmje. Në ueb faqe janë transmetuar rezultatet nga 2336 vendvotime apo rreth 99%. Kanë mbetur pa u procesuar vetëm 46 vendvotime të dhënat e të cilave do të ngarkohen gjatë ditës”, ka shkruar Elezi. Ndryshe në zgjedhjet e 14 shkurtit të drejtë vote kanë pasur 1 milion 763 mijë e 472 qytetarë, kurse pjesëmarrja në zgjedhje 45,52%

Shembull ne Kosove/ Numurimi i votave perfundon ne kohe rekord

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se numërimi i votave ka përfunduar mbrëmë, ndërkaq kanë mbetur...

Kurti dhe Vjosa shpallin fitoren historike

KQZ ka numëruar mbi 700 mijë vota deri më tani në Kosovë, ku Lëvizja Vetëvendosje po prin e para me 48.17% të votave. Ndërkohë, e...
Aksident te tuneli i Elbasanit me dy të plagosur

Exit Poll nè Kosove/ Fitore plebishitare e VetèVendosjes

RTV Dukagjini ka publikuar rezultatet e Exit Pollit ku duket fitorja plebishitare e Vetèvendosjes ne keto zgjedhje. VV do tè marrè 55 deputete ndersa PDK...

Zgjedhjet ne Kosove/ Regjistrohet incidenti i pare

Një incident mes një vëzhguesi të PDK-së dhe një të VV-së ka ndodhur në një qendër votimi në Prekaz të Epërm, përkatësisht në qendrën...

Zgjedhjet në Kosove/ Rritet mbeshtjetja për Kurtin

Sa më afër 14 shkurtit, aq më tepër po skuqen sheshet tona nga dashuria e qytetarëve për këtë vend. Në Shtime e Therandë, krejt...
Vendi fqinj prane rikthimit të karantines totale

Vendi fqinj prane rikthimit të karantines totale

Qeveria greke po ndërmerr masa shtesë për të mbajtur nën kontroll pandeminë pasi rritja e numrit të rasteve ka shqetësuar epidemiologët. Sistemi shëndetësor është i...
Analisti shqiptar/ Ja sa deputetë do të marrë VV-ja

Analisti shqiptar/ Ja sa deputetë do të marrë VV-ja

Analisti shqiptar në Amerikë Bleron Baraliu, ka dhënë disa statistika parashikuese për zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje do të dalë...
A do të lejohet të garojë për kryeministër? Ja si përgjigjet Albin kurti

Del vendimi për kandidimin e Albin Kurtit

Albin Kurti nuk do të kandidojë në zgjedhjet që do të mbëhen më 14 shkurt në Kosovë. PZAP-i (Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa) ka...

KQZ merr sot vendimin për kandidimin e Kurtit në listat e VV-s

Gjatë ditës së sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë do të mbajë mbledhjen e radhës. Pritet që sot të vendoset për certifikimin e partive...