Deklarata e Murrizit/ 12 deputetë do të votojnë kundër Reformës Zgjedhore

Deklarata e Murrizit/ 12 deputetë do të votojnë kundër Reformës Zgjedhore

0
Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat Myslim Murrizi i ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, tha se nesër 12...
Bujqësia shqiptare ka shtatë vjet në krizë të thellë

Bujqësia shqiptare ka shtatë vjet në krizë të thellë

0
Mungesa e subvensioneve, rritja e çmimit të naftës, favorizimi i produkteve të importit e ka çuar në kolaps këtë sektor. Fermerët luftojnë me mbijetesën. Kësaj...

Arta Dade: Në PS çështjet e gruas i dominoi bashkëshortja e Ramës. Me Taulant...

0
Pikë së pari, sot për sot, dhe pas Kongresit nuk ka ndodhur asgjë. Si në parti, si në qeveri vendimet i merr vetëm një...
Basha/ Reforma zgjedhore do të përfundojë brenda 31 majit

Basha/ Reforma zgjedhore do të përfundojë brenda 31 majit

0
Kreu i opozitës, Lulzim Basha gjatë deklaratës me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, tha se Reforma Zgjedhore do të përfundojë 31 majit. Basha tha se...
Ambasadorja Yuri Kim/ Takimi me Bashën ishte për të ardhmen

Ambasadorja Yuri Kim/ Takimi me Bashën ishte për të ardhmen

0
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka pritur në një takim prej më shumë se 30 minutash, ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim. Në fund...
Basha me qytetarët/ Qeveria Rama e la biznesin e vogël pa mbështetje

Basha me qytetarët/ Qeveria Rama e la biznesin e vogël pa mbështetje

0
Qeveria Rama e la biznesin e vogël pa mbështetje. Sot mijëra biznese përballen me rënien e fuqisë blerëse, pamundësinë për të paguar qiratë edhe...
PD dhe LSI rikthehen sot në tryezën e reformës zgjedhore/ Ja pikat e debatueshme për diskutim

PD dhe LSI rikthehen sot në tryezën e reformës zgjedhore/ Ja pikat e debatueshme...

0
PD dhe LSI rikthehen sot në tryezën e reformës zgjedhore. Në orën 11:00 mazhoranca dhe opozita brenda e jashtë parlamentare do të ulen sëbashku...
Meta nuk "mbahet" tregohet i pakursyer me ndërkombëtarët

Meta nuk “mbahet” tregohet i pakursyer me ndërkombëtarët

0
Ndërsa ka folur për Reformën në Drejtësi dhe cilësimin e Ambasadores Amerikane për “një marrëveshje të fshehtë për të vrarë reformën”, Presidenti Ilir Meta...
Meta/ Pranova me kënaqësi përballjen në "ringun" e "Opinion"-it

Meta/ Pranova me kënaqësi përballjen në “ringun” e “Opinion”-it

0
Presidenti Meta pritet të shfaqet sonte në emisionin "Opinion" pasi më herët me anë të një postimi në Facebook, njoftoi daljen në TV. Ndër të...

Të dielat pa makina/ Bombaj i përvishet keq Ramës:‘Me çfarë do i paguajmë,...

0
Dietologia Blerina Bombaj ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama, që tha se qeveria do të vendosë që nga muaji Tetor deri në Marsin...