Nishani: Duhet garanci për dialogun politik

0
Ish- Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka folur nga Shkodra për situatën politike në vend. Një ditë pas marrëveshjes PD- LSI- PS- opozitë parlamentare...

“Rama dhe Gjonaj janë në dijeni”, paralajmërimi i fortë i PD-së: Po përgatitet lirimi...

0
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi gjatë një deklarate për mediat ka thënë se Lulzim Berisha, Endrit Dokle, Genc Tafili, Ilir Paja,...
Deklarata e Bashës: Nuk ka amnisti për Damian Gjiknurin

Deklarata e Bashës: Rama ka pranuar të shkojmë në zgjedhje të parakohshme

0
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore me Edi Ramën do prodhojë edhe zgjedhjet e parakohshme. Konfirmimi vjen nga kryetari i PD Lulzim Basha në një intervistë...

Klevis Balliu: Lënia e mandateve është një ide Trumpiste

0
Ish- deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një shkrim rreth vendimit të djegies së mandateve. POSTIMI I...

PD: Paloka publikon videon se si janë arrestuar qytetarët e Kukësit

0
Partia demokratike, me anë të një deklarate për mediat nëpërmjet kreut të grupit parlamentar, Edi Paloka publikoi një video, në të cilën duket se...
Albert Avduli: Zoti Basha më kthe atdheun

Albert Avduli: Zoti Basha më kthe atdheun

0
  Po, Atdheun,  që na e kanë gremisur në katakombe mitike. Teksa shkruaj këto rreshta, menjëherë kujtoj Sizifin dhe Gurin e rëndë mbi shpatullat e...

Gramoz Ruçi i mëson si të flasë me mend në kokë “deputetit të ri...

0
Ka pasur një debat të fortë në Kuvend mes Gramoz Ruçit, dhe deputetit të opozitës së re Halit Valteri, i cili sulmoi familjen e...

Reagimi i Kryemadhit: Çfarë mund të prisni nga kjo qeveri

0
Ky dhjetor i 29-të i demokracisë në Shqipëri, në vend që të na gjente me një shtet të konsoliduar të së drejtës dhe me...

Basha nga Shkodra i bën thirrje qeverisë për shpalljen e situates se emergjences

0
"Të shpallet menjëherë gjendja e emergjencës në Bashkinë e Shkodrës dhe të Vaut të Dejës", kështu u shpreh kreu i Partisë Demokratike pë situatën...

E habitshme/ Garon i vetëm për kryetar të PS-së, kandidati humb zgjedhjet

0
Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e Partisë Socialiste në Pukë. Por duket se në këtë qytet, edhe pse në garë ishte...