PD i përgjigjet Rames: Jemi 100% për hapjen 100% të listave

PD i përgjigjet Rames: Jemi 100% për hapjen 100% të listave

“Heqja e koalicioneve parazgjedhore, pragu kombëtar për partitë e vogla dhe ndryshimi i zonave zgjedhore, nuk janë risi, por halli personal i ER (Edi...
Bylykbashi- Gjiknurit: Nuk do të lejojmë ndryshimin e njëanshëm të Kushtetutës

Bylykbashi- Gjiknurit: Nuk do të lejojmë ndryshimin e njëanshëm të Kushtetutës

Kur jemi vetëm dy ditë larg nga seanca e fundit e këtij sesioni parlamentar, atje ku pritet të votohen ndryshimet kushtetuese dhe hapja e...
Bardhi: Pervec hapjes së listave asnjë ceshtje nuk mund të diskutohet

“ Ndëshkimi të fillojë nga koka dhe jo nga bishti”, PD reagon pas urdhër-arresteve

Pas urdhër arresteve të dhëna nga SPAK për të ndëshkuar komisionerët e Dosjes 339, të cilat akuzohen për manipulim të zgjedhjeve të vitit 2017,...
Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet

Takuan ambasadorët Kim dhe Soreca, opozita zbardh kërkesat e saj: Nuk do të biem...

Njoftim për shtyp i Opozitës së Bashkuar: Opozita e Bashkuar, me kërkesë të saj, zhvilloi sot një takim me Ambasadorët e SHBA dhe BE për...
Basha reagon në lidhje me vendimin e Gjykatës së Tiranës

Basha takim të rëndësishëm me ambasadoren e SHBA-ve, BE-së dhe Britanisë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të zhvillojë sot në orën 10:00 një  takim me ambasadorët, Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman. Mësohet...
Situata e Covid: Meta bën thirrje për strategji të re

Mesazhi i forte i Metes: Kushtetuta nuk duhet te preket

Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur diten me nje mesazh te forte, duke i qendruar deklaratave te prera qe ka bere, se...

Erion Veliaj me koronavirus: Miq, pas testit më njoftuan se dola pozitiv

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka rezultuar me koronavirus. Lajmi u bë i ditur pak minuta më parë nga vetë...

Salianji: Sot parlamenti i shpalli “jo legjitime” votimet e 30 qershorit

Me votën kundër shkarkimit të Presidentit të Republikës, socialistët konfirmuan sot në parlament që votimet e 30 qershorit ishin antikushtetuese dhe të paligjshme. Protestat dhe...

Paralajmërimi i fortë i Bylykbashit për ndryshimet kushtetuese

Oerd Bylykbashi, përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik për reformën zgjedhore, i ftuar në emisionin ‘Në Fokus’ në TvT ka deklaruar se në...
Zbulohen detaje të takimit të Ramës me Ambasadoren e SHBA-ve dhe Luigi Soreca

Zbulohen detaje të takimit të Ramës me Ambasadoren e SHBA-ve dhe Luigi Soreca

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca u takuan me kryeministrin Rama sot për rreth një...