PD komenton draftin e ‘Venecias’: Vulosi se regjimi në ikje tentoi të kapë GJK

Për Partinë Demokratike, Komisioni i Venacias ka vulosur sot tentativën e Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese. Këtë e ka deklaruar Gazment...
Mbeten akoma zëra: Lefter Koka do të kandidojë për Bashkinë Durrës

Mbeten akoma zëra: Lefter Koka do të kandidojë për Bashkinë Durrës

Ditët e fundit në televizionin më të madh informativ në Neës 24, në prime time, u shfaq Lefter Koka, ish-deputeti i LSI, sot deputet...
Basha nga Farka: Faturat që duhet të paguajnë u janë rritur

Basha nga Farka: Faturat që duhet të paguajnë u janë rritur

Sot në Farkë dhe Baldushk takova fermerë dhe sipërmarrës të lënë në harresë nga qeveria. Ndërsa kriza po thellohet e varfëria po shtohet, faturat që...
Bylykbashi: Në KQZ nuk do të ketë maxhorancë bulldozer

Bylykbashi: Në KQZ nuk do të ketë maxhorancë bulldozer

Oerd Bylykbashi: Propozimi ynë i dytë u bë për marrëveshjen që u arrit më 5 qershor. Nga një anë do të jenë profesionistë dhe...
Besnik Mustafaj: Ja kush mund ta prishë marrëveshjen e Reformës Zgjedhore

Besnik Mustafaj: Ja kush mund ta prishë marrëveshjen e Reformës Zgjedhore

Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka bërë me dije se Rama po i bën shantazh opozitës për marrëveshjen...
Reforma zgjedhore: Opozita kërkon sot mbledhje të Këshillit Politik

Reforma zgjedhore: Opozita kërkon sot mbledhje të Këshillit Politik

Opozita kërkon sot mbledhje të Këshillit Politik në orën 17:00. Ditën e djeshme opozita propozoi një formulë të re që ka të bëjë me...
PD reagon ndaj Ramës: Nuk janë qytetarët problemi

Rrezikon te rikthehet karantina, Rama paralajmeron qytetaret dhe biznesin

Rikthehen masat e áshpra, Edi Rama bën tre paralajmërimet për qytetarët dhe bizneset Pjesë nga fjala e Ramës: Fatin e kësaj luftë e vendosiin qytetarët, nga...
Reforma zgjedhore: Këshilli politik pranë dakordësisë

Reforma zgjedhore: Këshilli politik pranë dakordësisë

Ka mbaruar pas dy orësh mbledhja e Këshillit Politik e nisur në orën 17:00 në Pallatin e Kongreseve. Mësohet se Këshilli Politik do të...
Nisma e opozitës parlamentare: Deputetët Koka dhe Elena Xhina firmosin për lista të hapura

Nisma e opozitës parlamentare: Deputetët Koka dhe Elena Xhina firmosin për lista të hapura

Nisma e opozitës parlamentare për amendimin e Kushtetutës ka siguruar firmat e nevojshme për të hyrë në procedurë parlamentare. Deputetët Lefter Koka dhe Elena...
Zbardhet platforma me 14 pika e paraqitur nga Presidenti Ilir Meta

Ilir Meta reagon për protestat e maturantëve: KMSH të përmbushi detyrimet, provimi si vlerësim...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me protestën e maturantëve dhe replikat e këtyre të fundit me Ministrinë e Arsimit teksa shprehet...