Opozita e bashkuar nesër vijon përballjen në parlament me Edi Ramën

0
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim për rreth 60 minuta me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi në zyrën e tij...

Skandalet e Gjiknurit: Mos bëj si bëj unë, por bëj si them unë

0
Në janar të vitit 2014, pak muaj pasi e majta kishte marrë pushtetin, ministri Damian Gjiknuri denoncoi ish-drejtorin e Korporatës Energjitike Shqiptare se kishte...

Basha: Futja e biznesit të vogël me TVSH, goditje e fortë e ekonomisë

0
Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar dje pas protestës së mbajtur nga Shoqata e Biznesit për përfshirjen në TVSH të biznesit. Përmes një postimi...

A e ka personale me Ilir Metën Freedom House?

0
Freedom House  në raportin e saj për 2017 se “arritjet në luftën kundër korrupsionit u zbehën nga zgjedhja si President i Ilir Metës, i...

Ja kush do te jete hapi tjeter i mosbindjes civile sipas anetarit te kryesise...

0
Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka bërë një deklaratë të fortë teksa shkruan se dorëzimi i mandateve të deputetëve është hapi...

KM në facebook: Ne si biem dot gomarit por kemi zgjedhur ti biem samarit

0
Pas disa orësh heshtje, kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e sotshme njëorëshe të biznesit të vogël i cili uli qepenat...

Kur 3-P të kryeministrit tonë iu ka dale boja me kohe

0
Plot 450 milion euro u ka marrë qeveria Rama, në katër vite shqiptarëve me taksën e qarkullimit. E cila përkthehet në 11% e buxhetit...

Ja si e quan Nard Ndoka KM e shqiperise

0
Edi Rama, ti je një “dhjaks”! Me 2 Prill 1991 kam qenë në shesh, përballë Gramozit, me kurajo dhe guxim, i bindur për një kauzë...

Paratë e taksapaguesve amerikanë kanë financuar projektet e Sorosit ne Shqiperi

0
Bill Marshall, një hetues i Judicial Watch, pas daljes së raportit të JW për ndikimin e Sorosit dhe financimeve të USAID për projekte të...

Basha: Fitorja e Orban mbështje masive për të djathtën dhe zhvillimit ekonomik

0
  Kryetari i Partisë Demokratike, zoti Lulzim Basha nëpërmjet një statusi në Facebook, ka uruar fitoren e Kryeministrit aktual të Hungarisë,  Viktor Orban. Statusi i plotë: "Përgëzime...