Fronti i Bashkuar Opozitar: Më 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje

0
Krerët e ‘Frontit të Bashkuar Opozitar’ kanë mbajtur sot një takim në Shkodër në lidhje me protestën e 2 qershorit. Aleatët e Partisë Demokratike...

Shkarkimi i Kajmakut lë pa koment Kryeministrin Rama

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të shpallë të pavlefshëm mandatin e Agim Kajmakut, si kryetar i Bashkisë Vorë. Pas një mbledhjeje prej gati një ore,...
Meta anashkalon përgjigjen kur pyetet për mundësinë e shpërndarjes së parlamentit

Meta anashkalon përgjigjen kur pyetet për mundësinë e shpërndarjes së parlamentit

0
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta doli sot në një deklaratë për mediat për të sqaruar të gjithë të keqkuptuarit pas vendimit të tij. Që në...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Nuk mbaron saga e 30 qershorit: PD-ja e Lezhës i drejtohet prokurorisë

0
Partia Demokratike Lezhë i ridrejtohet Prokurorisë duke kërkuar “zbardhjen e fakteve manipulative të skandalit të votimeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë”. Në shkresën dërguar...
Edi, populli jam! Nuk drejtohet qeveria dhe aktet normative nuk merren nga Facebook

Rama tregon” taktikën” e rekrutimit të 30 mjekeve

0
Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me “skype” në emisionin “Provokacija” foli në lidhje me dërgimin e 30 mjekëve në Itali. Ai tregoi...

“Paga e Luftes” nje bllof i qeverise, denoncon kreu i PD Eugen Isaj

0
Ndersa globi kercenohet nga virusi vdekjeprures shume qeveri kane marre masa qe popujt e tyre te mos vuajne per ceshtje jetike. Keto dite kane...

PD zbulon mashtrimin e qeverisë: Asnjë nuk do të paguhet për 18 ditët e...

0
Opozita thekson se Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars sipas saj të mbi 1 milion shqiptarëve. Dorian Teliti...