Vazhdon eksodi i keshilltareve bashkiake nga LSI

0
  Duket se situata me largimet e diteve te fundit duhet qe LSI të ndryshojë sloganin sepse po perceptohet sikur "TË IKIM SA MË SHPEJT"....

Basha nga Shkodra i bën thirrje qeverisë për shpalljen e situates se emergjences

0
"Të shpallet menjëherë gjendja e emergjencës në Bashkinë e Shkodrës dhe të Vaut të Dejës", kështu u shpreh kreu i Partisë Demokratike pë situatën...
Përparim Spahiu apel qeverisë: Miratoni lehtësi edhe për bizneset

Perparim Spahiu: LSI dhe PD duhet të shkojnë në një marrëveshje të përbashkët...

0
“Ky është momenti i rëndësishëm ku LSI dhe PD duhet të shkojnë në një marrëveshje të përbashkët opozitare”, Përparim Spahiu: LSI është parti opozitare, ka pasur...

Agron Duka perballet me Dakon: Ty të therrashin Vangjush Betoni

0
Në një lidhje telefonike me emisonin “Studio e Hapur”, kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako shpërtheu në akuza kundër ish-ministrit të bujqësisë, Agron Duka. Reagimi i...

Basha rrit dozen e deklaratave per funksionimin e drejtesise

0
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, i kërkoi qytetarëve që ti kërkojnë llogari drejtësisë.Ndërsa për masën e...

Sipas OKB Shqiperia eshte vendi i 20 me i korruptuar ne bote

0
Java që lamë pas u karakterizuar me dy lajmë të zymta, për rritjen e nivelit të vjedhjes nga kjo qeveri, por që të dy...

Meta per “To Vima”, duhet marreveshje e re me greqine

0
Presidenti i Shqiperise z. Ilir Meta ne nje interviste per median greke " To Vima" eshte shprehu se ambicia me madhe e vendit tone,...

Shqiperia rasti unik kur “timoni dhe korrupsioni” jane ulur kembekryq

0
Nga Astrit Patozi Jemi te 20-tët nga fundi në botë për korrupsion, por ky lajm i zi duket se nuk përbën më ndonjë shqetësim në...

Debat për varfërinë; Rama: E marrin më të varfrit. Basha: U penalizuan 75%

0
Kuvendi debatoi për çështjen e ndihmës ekonomike. Opozita akuzon qeverinë se përjashtoi shumë familje të varfra nga skema, ndërsa kryeministri Rama tregoi shembujt e...

Ngrihet komisioni për Tahirin. Mazhoranca rrëzon amendamentet e opozitës për Kryeprokurorin

0
Në fund të seancës maratonë të ditës së sotme në Parlament janë miratuar edhe emrat e deputetëve që do të përbëjnë komisionin hetimor për...