Bardhi nga Dibra: Krimi elektoral duhet të ndalet

Bardhi nga Dibra: Krimi elektoral duhet të ndalet

0
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka zhvilluar sot një takim me strukturat e partisë në Dibër. Në fjalën e tij, Bardhi ka...

“Më vjen turp që e përqafuat”, studentja shqiptare në Kanada letër Trudeau-t: Kërko falje...

0
Një studente e Universitetit Otavo I ka shkruar një letër kryeministrit të Kanadasë pas takimit të këtij të fundit me kryeministritn e Shqipërisë, Edi...

‘Jo’ për negociatat, Basha: Zaev iku…ky s’lëshon pushtetin, në Evropë shkohet me standarte

0
Kryedemokrati Lulzim Basha kërkoi sot largimin e qeverisë, si edhe përmendi rastin e qeverisë Zaev për moshapjen e negociatave. Basha tha se Zaev u...
Deklarata e Bashës: Nuk ka amnisti për Damian Gjiknurin

Koronavirusi, Basha: Qeveria të ndalojë propagandën dhe të marrë masa konkrete

0
Ndersa Koronavirusi vijon te shkaktoje panik, qeveria perpiqet te qetesoje situaten duke deklaruar se nuk ka vend per alarm. Por Partia Demokratike ka kerkuar...

“Të ra telebingo mor qen”, vjen reagimi i parë pas emërimit të Arben Ahmetaj

0
Arben Ahemtaj është emëruar sërish nga Edi Rama në një post ministrortë, këtë radhë në Ministrinë e Shtetit për rindërtimin, hapur enkas pas tragjedisë...

Edi Rama rikthen në post kyç Ditmir Bushatin, del ”jashtë loje” Gent Cakaj

0
Ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati është caktuar i dërguar i posacëm i kryeministrit Rama, për OSBE-në. Ky njoftim është bërë publik në faqen...

Si nuk u shemb parlamenti/ Maliqi – qeveritarve: Ju jeni hajdutë e shkatërruat këtë...

0
Me tone të forta, deputeti Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë ‘Rama’ në lidhje me fatkeqësinë natyrore me të cilën po përballet...

Luçiano Boçi: Nuk ka paqe me PS-në

0
Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Lista e gjatë e deputetëve dhe e kryebashkiakëve të përshirë në krime dëshmon se sa i thellë është kriminalizimi...

Lista e plote e kandidateve per kryetar te PS ne te gjitha bashkite

0
Në kuadër të riorganizimit brenda partisë, socialistët janë emëruar bashkryetarë për degën e PS-së në Tiranë dy deputetët Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati. Në...

Nishani: Duhet garanci për dialogun politik

0
Ish- Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka folur nga Shkodra për situatën politike në vend. Një ditë pas marrëveshjes PD- LSI- PS- opozitë parlamentare...