Basha në Opinion/ Zgjedhjet do ti mbaje qeveria tranzitore

Basha në Opinion/ Zgjedhjet do ti mbaje qeveria tranzitore

0
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare të...
Basha/ Rama e shembi teatrit për të ndërtuar kulla dhe pastruar paratë

Reagimi i Bashes/ I babëzituri nuk do t’ja dijë për mbi 120 mijë të...

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon sërish lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përmes një postimi në Twitter, Basha shprehet se, kryeministri Edi Rama...
Nuk vonon Rama replikon me Metën/ S’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar

LAJM I FUNDIT/ Rama ultimatum biznesmenëve: Keni një javë kohë, keni bërë diçka të...

0
Reagimi i kryeministrit Edi Rama pak minuta më parë: 🔴 PARALAJMËRIM PËR DISA PUNËDHËNËS DHE NJOFTIM PËR DISA MIJËRA PUNONJËS Punëdhënësve: Administrata Tatimore ka kryer të...

E Diela, …një ditë në javë si Koreja e Veriut

0
Në Shqipëri do të ndalohet qarkullimi i makinave private ditëve të diela. E tha KM Rama, duke i gjetur edhe një sebep, ruajtjen e ambientit,...
Ruçi u jep porosi deputetëve që të jenë të kujdesshëm gjatë seancës së të mërkurës

Çfare po ndodh?Gramoz Ruçi lë në gjysmë Kuvendin, shkon me urgjencë në takim me...

0
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbërritur para pak minutash në kryesinë e Kuvendit, ku do të ketë një takim me kreun e Kuvendit Gramoz...

Reforma zgjedhore, Basha tregon bisedën me Komisionerin e Zgjerimit

0
Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha mesditën e sotme se ka pasur një diskutim me kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe se në...

Basha takon punonjës dhe pronarë të fasonerive në Fushë-Krujë: Po shkojnë drejt mbylljes, pagat...

0
Kreu i Partisë demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Fushë-Krujës ku është takuar me punonjës të fasonerisë. Ai shprehet se...
PD dhe opozita intensifikojnë takimet me ndërkombëtarët

PD dhe opozita intensifikojnë takimet me ndërkombëtarët

0
Një ditë përpara mbledhjes së sotme të këshillit politik për reformën zgjedhore, janë intensifikuar takimet në selinë blu. Fillimisht ishte ambasadori gjerman Peter Zingraf, i...
Deklarata e Murrizit/ 12 deputetë do të votojnë kundër Reformës Zgjedhore

Deklarata e Murrizit/ 12 deputetë do të votojnë kundër Reformës Zgjedhore

0
Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat Myslim Murrizi i ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, tha se nesër 12...
Bujqësia shqiptare ka shtatë vjet në krizë të thellë

Bujqësia shqiptare ka shtatë vjet në krizë të thellë

0
Mungesa e subvensioneve, rritja e çmimit të naftës, favorizimi i produkteve të importit e ka çuar në kolaps këtë sektor. Fermerët luftojnë me mbijetesën. Kësaj...