Skadon afati i dekretimit nga Presidenti për emërimin e Sandër Lleshi

0
Presidenti Ilir Meta tha të premten në mbrëmje se ende nuk ka marrë një vendim për të dekretuar ministrin e ri të Brendshëm Sandër...
Pas publikimit të nenkomisarit reagon Lulzim Basha

Basha thumbon Ramën dhe veshjet e tij me çitjanë

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Zonë e Lirë’. Një ndër pyetjet që gazetari Arian Çani i...
Basha paraqitet në Prokurori pas padisë nga Taulant Balla

Basha: Largimi i Xhafajt erdhi nga përplasja e bandave

0
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, të premten, deklaroi se ka pasur një përplasje klanesh politike dhe bandash mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit Fatmir...

Meta: Tahiri një delikuent që kanabizoi gjithë vendin

0
Deklaratë e fortë e Presidentit Ilir Meta përballë gazetarit Çim Peka në emisionin ‘FAKT’ në SYRI.net. I pyetur nga gazetari Peka në lidhje me deklaratat...
sh-kryeministri Berisha ka ironizuar nëpërmjet një statusi në profilin e tij në fcb statusin sipas

Pse Berisha ngulmon se largimi i Xhafajt lidhet me Dakon

0
Pse Berisha ngulmon se largimi i Xhafajt lidhet me Dakon. A zotëron prova apo fakte? Ish-kryeministri Sali Berisha, të enjten, tha se shkaku i...
Spartak Ngjela deklaron se do të ketë vrasje politike

Ngjela: Tahiri u nxitua sepse kishte një triumfalizëm të pandjerë

0
Avokati Spartak Ngjela, nga studio e emisionin “Open”, ka folur rreth çështjes së Saimir Tahirit, ku tregoi se ish-ministri tani po bën betejë të...
Largimi i ministrit Xhafaj bën jehonë edhe mediat ndërkombëtare

Gabimisht “këshilltari” Ramës zbulon arsyen e largimit të Xhafajt

0
Gabimisht "këshilltari" Ramës zbulon arsyen e largimit të Xhafajt. Baton Haxhiu edhe pse me ‘letra’ nuk është i deklaruar, asnjëherë nuk e ka mohuar...
Vasili: Dhuna në Elbasan bëhet nga ca maskarenj me pushtet

Petrit Vasili: Kjo qeveri gënjen me zë dhe figurë për çdo gjë

0
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama por jo vetëm se gënjen me zë dhe figurë dhe kur kjo...
Paloka: Po minsitri Bushati është përgjuar

Paloka i ve nofkën e “baxhellës” ish -ministrit Saimir Tahiri

0
Pas konferencës së Saimir Tahirit ka ardhur reagim i menjëhershëm nga deputeti demokrat Edi Paloka. Përmes një postimi në “Facebook” deputeti i përgjigjet ashpër ish-ministrit...
Më në fund flet edhe Saimir Tahiri se u bë legjendë

Saimir Tahiri nuk i kursen kunjat edhe ndaj kryeministrit Rama

0
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë sot përpara gazetarëve. Ai tha se ka heshtur në respekt të hetimeve. Ai tha se kishin folur deri...