20 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019
Manjani: Lu nuk ndihmoi as popullin shqiptar dhe as klasën politike

Manjani: Lu nuk ndihmoi as popullin shqiptar dhe as klasën politike

Detyra e Donald Lu-së si Ambasador në Tiranë, nuk do të ishte aq e lehtë, pasi kur ai erdhi në Shqipëri politika shqiptare ishte...
Dash Shehi: Më vjen keq për Lu-në se s'kapi as peshq e as gaforre

Dash Shehi: Më vjen keq për Lu-në se s’kapi as peshq e as gaforre

Donald Lu, një Amerikan i Shqetësuar”, është kjo tema që emisioni Top Story po transmeton sonte në Top Channel. Ky dokumentar është bazuar mbi bilancin...
Lajmërohet ngërçi për reformën zgjedhore, drafti i PS është i njëanshëm sipas PD

Lajmërohet ngërçi për reformën zgjedhore, drafti i PS është i njëanshëm sipas PD

Bashkëkryetari demokrat i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, e cilësoi të njëanshëm këtë draft duke dhënë dhe arsyet pse PD e ka bojkotuar...
Më në fund Majlinda Bregu e pranon servilizmin e saj

Më në fund Majlinda Bregu e pranon servilizmin e saj

E ftuar në studion e “Top Talk”, ka qenë ish-deputetja e PD, Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban postin e Sekretares së Përgjithshëm të...
Jorida Tabaku: Qeveria e Ramës e ka shpallur armik dijen

Jorida Tabaku, rasti Xhisielës tregon qartë realitetin shqiptar

Ka reaguar përsëri Partia Demokratike përmes deputetes Jorida Tabaku lidhur me dhunimin e Xhisiela Malokut nga djali i deputetit Rrahman Rraja. Përmes një postimi në...
Edhe Majlinda Bregu sa mori postin e dëshiruar ka mbyllur gojën

Edhe Majlinda Bregu sa mori postin e dëshiruar ka mbyllur gojën

Po Majlinda Bregu kjo grua politikanë kush ja mbylli gojën që nuk reagon. Zonja Bregu deri pas marrjes së pozicionit të punës, i mirëpaguar,...
Basha: Shkolla e Magjistraturës ngjason me fondacionin politik Qemal Stafa

Basha: Rama është i zhytur kokë e këmbë në botën e krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sërish Edi Ramën, pas deklaratës së këtij të fundit mbi rastin e dhunës ndaj vajzës në...
Pse heshtja e Ramës është ogur i keq për drejtësinë

Pse heshtja e Ramës është ogur i keq për drejtësinë

Partia Demokratike përmes deputetit Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama lidhur me dajlin e deputetit socialist Rrahman Rrahja. Nëpërmjet një statusi në “Facebook” ironizon...
PD ndez motorët e zgjedhjeve dhe percakton grupet e punës

PD ndez motorët e zgjedhjeve dhe percakton grupet e punës

Në një kohë që pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet vendore, Partia Demokratike ka “ndezur motorët”. Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim...
Edi Rama mund të mashtrojë shqiptarët për vetting-un, por jo Strasburgun

Një kolazh me përgënjeshtrime dhe pranime nga ana e Edi Ramës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka postuar ditên e sotme një video se si Edi Rama në vazhdën e kētyre vitete ka pasur...
- Advertisement -