Tjetër goditje ndaj qeverisë Rama nga ana e gazetës holandeze

Tjetër goditje ndaj qeverisë Rama nga ana e gazetës holandeze

0
Holanda, për çështjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në ka dalë sërish kundra, pas qëndrimit të saj skeptik për muaj të tërë. Së fundmi në...

PD mbledh kryesinë të dielën, në fokus reforma zgjedhore dhe aksioni opozitar

0
PD do të mbledhë ditën e dielë në mesditë kryesinë e partisë si dhe grupin parlamentar, teksa në fokus të axhendës do të jetë...

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi takohet me Ambasadorin e ri Gjerman

0
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi priti në takim Ambasadorin e ri të Republikës Federale të Gjermanisë, Z. Peter Zingraf. Kryemadhi i uroi mirëseardhjen Ambasadorit Zingraf, të cilit i...
Presidenti i Dhomës Britanike: Kur protestat zgjatin pafund duhet riparë qeveria

Presidenti i Dhomës Britanike: Kur protestat zgjatin pafund duhet riparë qeveria

0
Presidenti i Dhomës Britanike, Zenel Hoxha ishte i ftuar në studion e ljameve të Fax News ku foli për ndikimin qe ka në ekonominë...
medialine.al

Debate në Komisionin e Ligjeve, Alibeaj- Manjës: Jeni kukulla të Ramës

0
Ka pasur debate të forta sot në komisionin e ligjeve mes deputetëve të opozitës dhe kreut të këtij komisioni, socialistit Ulsi Manja. Alibeaj ka hedhur...
Ç’komizëm: Pushteti mbledh firma për të krijuar edhe opozitën

Ç’komizëm: Pushteti mbledh firma për të krijuar edhe opozitën

0
Tashmë partia e Rudina Hajdarit, deputetes së dalë nga lista e PD, e cila ishte e treta në listën e Tiranës, pra bija e...
Konferencë për shtyp e Gazment Bardhit dhe Enkelejd Alibeaj

Konferencë për shtyp e Gazment Bardhit dhe Enkelejd Alibeaj

0
  Konferencë për shtyp e Gazment Bardhit dhe Enkelejd Alibeaj. Partia Demokratike po nxjerr faktet që tregojnë manipulimin e qartë të qeverisë dhe prokurorisë sa...
Ish- presidenti Nishani konfirmon dhe i jep të drejtë Adriatik Llallës

Nishani: Korrupsioni, droga dhe kriminalizimi institucioneve te shtetit arsyet pse nuk hapen negociatat

0
Për ish-Presidentin Bujar Nishani nga vendet e BE-së po jepen sinjale se nuk do të hapen negociatat me Shqipërinë në fund të qershorit. Nishani...
Rama nuk e fal Ditmir Bushatin: E heq nga drejtuesi politik i Shkodrës

Rama nuk e fal Ditmir Bushatin: E heq nga drejtuesi politik i Shkodrës

0
Kreu i qeverisë ka shkarkuar Ditmir Bushatin nga drejtues politik i qarkut të Shkodrës, duke e njoftuar këtë vendim në mbledhjen e Asamblesë Kombëtarë...

Basha: Protesta deri në rrëzimin e Edi Ramës

0
Pas mbledhjes me partitë aleate, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka komunikuar për mediat vendimin e opozitës së bashkuar. Protesta deri në rrëzimin e...