Birn demaskon Ramën: Paketën "anti-KÇK" nuk e konsultoi me SHBA dhe BE

Birn demaskon Ramën: Paketën “anti-KÇK” nuk e konsultoi me SHBA dhe BE

0
Përmes një statusi në Twitter, kryeministri Edi Rama njoftoi të premten takimin me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim dhe miratimin e paketës...
Basha me banorët e Sukthit: Shteti nuk ekziston për ta

Basha me banorët e Sukthit: Shteti nuk ekziston për ta

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë të Sukthit, të cilët denoncuan autoritetet se i kanë nxitur të hyjnë në pallate...

Triumfi i Maskaradës në kohë karantine

0
Kryeministri Edi Rama mori vendim për pezullimin e qirave për biznesin e vogël, familjarët e mbetur pa punë dhe për studentët. Vendimi u prit...
Basha publikon me video faktet e aferrës korruptive me godinën e teatrit

Ku ndahen thelbësisht Edi Rama dhe Lulzim Basha

0
Dy profilet e kundërta të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës po përvijohen çdo ditë e më shumë. Kryeministri po thellon kursin e daljes në...
Edi, populli jam! Nuk drejtohet qeveria dhe aktet normative nuk merren nga Facebook

Rama tregon” taktikën” e rekrutimit të 30 mjekeve

0
Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me “skype” në emisionin “Provokacija” foli në lidhje me dërgimin e 30 mjekëve në Itali. Ai tregoi...
Basha: Të anulohen menjëherë 120 mln euro kontrata koncesionare

Bllokimi i shqiptarëve në kufi/ Basha: Braktisja e tyre, papërgjegjshmëri çnjerërore

0
Bllokimi i qytetarëve shqiptarë në pikat kufitare ka sjellë edhe reagimin e kryetarit të PD, Lulzim Basha. Sipas liderit të opozitës, situata është dramatike dhe...

Shqipëria përgatiet për 30 mijë sirianë :Elbasan do te sistemohen ne 3 baza

0
Pas krizës në Evropë me refugjatët nga Siria, Shqipëria po parapërgatitet për të qenë gati në rast se do të përballetme një situatë të...
Apeli i Bashës: E di që e keni të vështirë, por ruani veten

Pas propozimeve të vazhdueshme, Basha flet me shifra: Ja sa është fatura e paketës...

0
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vazhduar edhe sot propozimet drejtuar qeverisë për masat që duhen marrë në mbrojtje nga koronavirusi. Lideri i...

Kongresi i PS-sê apo i familjes Kryeministrore?

0
Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka marrë sot pjesë për herë të parë në një Kongres të Partisë Socialiste, dhe po sot...
Deklarata e Bashës: Nuk ka amnisti për Damian Gjiknurin

Koronavirusi, Basha: Qeveria të ndalojë propagandën dhe të marrë masa konkrete

0
Ndersa Koronavirusi vijon te shkaktoje panik, qeveria perpiqet te qetesoje situaten duke deklaruar se nuk ka vend per alarm. Por Partia Demokratike ka kerkuar...