Basha ndalet në Divjakë: Situata ekonomike është shumë e vështirë

Basha: Të bësh biznes është një “luftë” me qeverinë

Të punosh dhe bësh biznes në Shqipëri është një luftë e përditshme me qeverinë dhe zyrtarët e korruptuar. Sistemi që RAMAVIRUSI ka ngritur për të...
Reforma Zgjedhore: Rama njofton dalje për mediat në orën 13:00

Rritja e shifrave, Rama i prerë: Nuk mbyllemi më, secili të mbajë përgjegjësitë e...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjatë komunikimit me gazetarët se nuk do të ketë një mbyllje tjetër të vendit pavarësisht rritjes së shifrave. Rama tha...
Reforma Zgjedhore: Rama njofton dalje për mediat në orën 13:00

Bomba e Bashës: Ju tregoj oferten e Ramës

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat, ka bërë sot një deklaratë bombë, ku ka rrëfyer ofertën, që i ka ardhur...
Basha/ Qeveria Rama nuk ka interes raportin e drejtësisë sa i përket pronave

Lulzim Basha: Rrotacioni politik është i pashmangshëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se rrotacioni politik është i pashmangshëm, ndërsa i bëri të qartë rivalit të tij politik, Edi Rama...
Reforma Zgjedhore: Rama njofton dalje për mediat në orën 13:00

Reforma Zgjedhore: Rama njofton dalje për mediat në orën 13:00

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se sot në orën 13:00 do dalë në një deklaratë ku do zbulojë qëndrimin e PS për marrëveshjen zgjedhore. Postimi...
I ikën "tepeleku" Murrizit: Koha kur nje Gjerman i jepte urdher EUROPES ka perenduar

I ikën “tepeleku” Murrizit: Koha kur nje Gjerman i jepte urdher EUROPES ka perenduar

HAJDUTET E POLITIKES SHQIPTARE DHE SPURDHJAKET POLITIK QE HARXHOJNE PARAT E VJEDHURA PER TE GJETUR SUFLERE NGA JASHTE PER TE RUAJTUR KARRIKET E PUSHTETIT...
Arrihet dakordësia: Më 23 korrik votohet në parlament Reforma Zgjedhore

Arrihet dakordësia: Më 23 korrik votohet në parlament Reforma Zgjedhore

Partia Socialiste është e vendosur të kalojë Reformën Zgjedhore në seancën e 23 korrikut, një javë para afatit. Burime për A2 bëjnë të ditur...

Ilir Beqja lëshon perlën e radhës: Administrata të bëjë 4 ditë pushim në javë,...

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja ka propozuar një masë të çuditshme, që sipas tij do të ndihmonte në rimëkëmbjen e ekonomisë, pas situatës me...
Llogjika e Taos/ Kanabisi është kulturë bujqësore

“ Po ua them troç, jam pro listave të hapura”, Balla: Javën tjetër nisim...

Kreu i grupit të PS, Balla foli në Kuvend për reformën zgjedhore, ku tha se PS është e gatshme të diskutojë ndryshimet kushtetuese....
Basha: Do ofrojmë planin ekonomik për rimëkëmbjen e vendit

PS po trazon ‘ujërat’ për listat e hapura, vjen reagimi urgjent i PD-së: Ta...

Partia Demokratike ka kërkuar që të mos bëhet asnjë ndryshim nga marrëveshja e firmosur me datën 5 qershor e këshillit politik, në lidhje...