Basha tregoi se është gati për të qeverisur

Të vërtetat e Lulzim Bashës që duhet ti dinë shqiptarët

ALEKSANDËR BIBERAJ Gatë kohës së luftës në Kosovë, në vitin 1999, kam punuar për ushtrinë amerikane, si pjesë e aleancës së NATO-s kundër barbarive të...
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi: Pjesëmarrja e të rinjve në proces tregon se LSI rritet shpejt

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi: Pjesëmarrja e të rinjve në proces tregon se LSI...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një bisedë me gazetarët, duke folur për zgjedhjet brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim, tha se procesi ishte transparent. Kryemadhi...

Debati mbi pandemine/ 67% e qytetarëve i japin të drejtë Bashes

Pandemia Covid vijon të jetë ende prezente në vendin tonë dhe situata e krijuar ka qenë mjaft shqetësuese. Alarmi kryesor që është ngritur nga...

Basha flet në Opinion për angazhimin e tij në Kosovë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sqaroi në emisionin “Opinion” detyrat që ai ka mbajtur gjatë angazhimit të tij në Kosovë. Basha tha se ka...

Video e Bashes: Shqipërisë i duhet një qeveri që s’rri në Instagram!

Lideri i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se Shqipërisë i duhet një qeveri që nuk rri në Instragram, por në vijën e parë të luftës...
Kryemadhi kujtohet për intelektualet/ Bashkohuni me ne

Kryemadhi kujtohet për intelektualet/ Bashkohuni me ne

Kryetarja e LSI –së, Monika Kryemadhi i bëri thirrje të gjithë të rinjve, grave dhe vajzave që të bashkohen me LSI. Gjatë një bashkëbisedimi me...
Basha nga Qyteti Studenti flet për situatën e të rinjve

Basha/ Bashke do ta bejme realitet nje qeveri qe punon per njerezit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në parlament. Basha i fton qytetarët të përfytyrojnë një qeveri që punon...

Rama ka nevoje per nje Psikiater Veterinar!!

Rama ka nevoje per nje Psikiater Veterinar!! Prap ky idiot thote kemi spitalet si ne Gjermani,Angli dhe Francē. Ky ka nevoje urgjente per trajtim nga Psikiatria...

Brisida Shehaj/ PS nuk ekziston me

Brisida Shehaj, nënkryetare e LSI-së për Tiranën në intervistën për gazetën “Telegraf” pohon se nuk ka Rilindje Socialiste, por ka rilindje të MJAF-it, prandaj...
Basha/ Rama po i kushton vendit jete njerezish

Vijojnë përplaset përmes Twitterit midis Bashes dhe Rames

Vijojnë përplaset përmes Twitterit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe kryeministrit Rama. Pasi ky i fundit deklaroi se opozita nuk  i duhet popullit shqiptar...