Xhelal Mziu ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen nga drejtimi i degës së PD-së në Kamëz

Xhelal Mziu ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen nga drejtimi i degës së PD-së...

Ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen nga drejtimi i degës së PD-së në Kamëz. Nga burimet e “Balkanweb’mësohet se Mziu mund të...
Flet Rama/ Nuk është e mirë që ambasadorët të hyjnë nga një derë në tjetrën

Spahiu: Është budallallëk të presësh zgjidhje nga një qeveri e dështuar

Të presësh të manaxhojë një krizë kaq të rëndë një qeveri të dështuar në kohë normale, është naivitet, për mos të thënë budallallëk. Dështoi të...
Rrezikon te rikthehet karantina, Rama paralajmeron qytetaret dhe biznesin

Rama ka gati ndryshimet në qeveri: Lëvizje e pastër elektorale

Edi Rama duket se po bëhet gati për një operacion politik të ngjashëm me vitin 2016-2017, si një manovër përpara zgjedhjeve parlamentare të 2021-shit. Burime...

Basha në krye të vendit? Hoti zbulon detaje për taksën e Rrugës së Kombit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u prit në një takim nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ku në bisedën e tyre u...

Jorida Tabaku: Si një bandë në ikje, Rama po projekton vjedhjen e fundit

Nga Jorida Tabaku Si një bandë në ikje, në fund të mandatit Edi Rama po projekton dhe vjēdhjen e fundit siç ka qene dhe bilanci...
PD ndez motorët e fushatës: Zbulohet numri një i fushatës

PD ndez motorët e fushatës: Zbulohet numri një i fushatës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk ka pritur shtatorin për të ndezur motorët e fushatës për zgjedhjet parlamentare të vitit 2021. Me përfundimin...
Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet

Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet

Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet, që sipas saj do të minonin konsensusin e arritur midis...
Basha reagon në lidhje me vendimin e Gjykatës së Tiranës

Kreu i PD-së , Lulzim Basha flet për revolucion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha folur për revolucion. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Basha shkruan me fjalët e John Keneddy, se ata që...
Përfundon takimi Rama- Ruçi: Ja çfarë u vendos

Përfundon takimi Rama- Ruçi: Ja çfarë u vendos

Presidenca ka bërë me dije, se në këtë takim, kreu i Shtetit, theksoi se pas publikimit të Opinionit të Komisionit të Venecias mbi procesin...
Paloka ironizon Ramën: Cfarë mund të thotë në orën 15.00 ?!

Nënkryetari demokrat, Edi Paloka: Do ti fitojmë zgjedhjet me rezultat spektakolar

Nënkryetari demokrat, Edi Paloka, është besimplotë se PD-ja që nesër është gati të hyjë në zgjedhje, madje t’i fitojë ato me një rezultat shumë...