Ka 24 orë që Rama po përdor të gjitha bateritë e tij për ta përcjellë në opinion ndihmën humanitare që ndërkombëtarët demonstruan ndaj shqiptarëve, si një ndihmë politike për zgjatjen e regjimit të tij. Nuk munguan dhe furçat dhe elozhet...
Dy profilet e kundërta të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës po përvijohen çdo ditë e më shumë. Kryeministri po thellon kursin e daljes në sallone të mëdha, në skena të rëndësishme, teksa Kryetari i opozitës, po ruan me insistim,...
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një status në rrjetet sociale, shkruan se, nëse ambasada e SHBA kërkon të ndihmojë Shqipërinë në sundimin e ligjit, mos mbështesë më veprimet e Edi Ramës. Manjani ka replikuar me atë që shpeshherë ambasada...
  Pasi Edi Rama leshoi mufkën e radhes qe "dy katet e kirurgjise se pergjithshme jane i vetmi investim ne 90 vjet" eshte shfaqur edhe nje aradhe koristesh zëcjerrë, qe kane filluar te kendojne te njejten kenge bajate. Jo per Edi...
Anëtari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike Aleksandër Biberaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për ligjin anti-KCK, u shpreh se është një nismë e vonuar, duke shtuar se do të dështojë. “Nisma vjen pas 7...
35 vite më parë ajo ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Matilda Makoçi, një ndër vajzat më të bukura të kohës, ajo që u bë shumë shpejt pjesë e kinematografisë, ajo që tërhoqi...
Këtë vit po marrim 2 borxhe. 500 milionë Euro si Eurobond dhe 700 milionë Euro si kredi nga Banka Botërore. 1.2 miliardë Euro në një vit - Rekord Historik! Ne kemi aktualisht: 9 miliardë Euro borxh të shkruar. 2.2 miliardë Euro detyrime konçesionare. 1.2...
Përmes një statusi në Twitter, kryeministri Edi Rama njoftoi të premten takimin me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim dhe miratimin e paketës ligjore të prezantuar prej tij si Anti-KÇK -duke i konsideruar ngjarjet njëra pas tjetrës si...
Fenomeni i plakjes së popullsisë po bëhet gjithnjë e më i dukshëm në Shqipëri, nxitur nga emigracioni dhe rënia e lindshmërisë. Por për fat të keq, Shqipëria së bashku me vendet e tjera të rajonit bëjnë pjesë në grupin e...
Përvit shqiptarët janë përballur me taksa dhe tarifa shtesë. Abuzimi i qeverisë me taksat e shqiptarëve rritet përvit e më shumë, në gjashte vjet ai ka arritur shifrën e 5.9 mld euro. Janë mesatarisht 1.2 mld euro në vit abuzime...