E kisha, por edhe të tjerë mund të ndajnë të njejtën ndjesi me mua dhe për të shkuar në idenë se e " kemi harruar" Patozin. I ngritur nga gjumi letargjik i disa viteve, votimet farsë tē 30 qershorit e...
Edi Rama mund të mashtrojë shqiptarët për vetting-un, por jo Strasburgun Deri më sot, qeveria shqiptare ka nisur katër lista të ndryshme kandidatësh; sokolat e tre brigadave të mëparshme janë kthyer mbrapsh nga Këshilli i Europës, e katërta do të...
Gjeta një etiketim  të rëndomtë ndoshta edhe banal nga këndvështrimi i disave. Por, ja ashtu më erdhi kur po lexoja shkrimet për gjasmë dênimin e ish- ministrit Tahiri. Madje mu shtonte më shumë kur shikoja "orgjinë" e studiove politike...
Përkundër kritikave të ashpra nga SHBA, BE dhe nga brenda vendi qeveria shqiptare, respektivisht Edi Rama vazhdon t’i mbetet më besniku dhe më i nënshtruari autokratit të Ankarasë. Për shkak të investimeve të Turqisë, thuhet. Investime, të cilat mirëpo,...
Le të besojmë fillimisht se Taulant Balla, nuk ka qenë në komisartiatin e policisë për të bërë presion për lirimin e djalit të deputetit Rexhep Rahja? Le të supozojmë se edhe deputeti Rahman Rahja dhe vëllai i tij nuk kanë...
Sot, më shumë sesa pushtuesit të huaj, duhet t’i frikësohemi pushtuesve vendas. Kësaj oligarkie pasanikësh dhe pushtetarësh që po zaptojnë të gjitha burimet ekonomike dhe na zhveshin nga të drejtat shoqërore. Për t’u pasuruar e pasuruar. Përderisa ata arrijnë...
Teksa shohin djersën e tyre të dy dekadave të kthehet në gërmadha, banorët e Astirit ngrenë akuza se shtëpitë dhe bizneset e tyre po sakrifikohen për t’i hapur rrugë pallateve të oligarkëve.   Fytyra të zymta qëndrojnë kudo në këmbë, me...
Deklarata e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për pezullimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian ka tërhequr vëmendje të madhe. Agjencia ndërkombëtare e lajmeve Reuters i ka kushtuar një analizë këtij qëndrimi, në të cilën thekson se Shqipëria dhe...
Të lutem presidenti Meta mos e dekreto sot Sandër Lleshin. Kjo, për ta banalizuar çështjen,  që është kthyer në përrallë. Por, ndryshe nga të tjerat kjo "përrallë" përditësohet çdo ditë. Dhe kështu djali i vogël ka se me çfarë ta...
Gazetari, Kastriot Myftaraj i ftuar në emisionin 360 grade në ora news ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me skandalin e Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj. Myftaraj ka thënë që, ambasada Amerikane në...