Qeveria e mbylli vitin shkollor dy javë para datës zyrtare të tij me një dështim gjigand me mësimin online dhe një dëm serioz për qindra mijëra fëmijë. Asnjë qindarkë e shpenzuar nga qeveria e Edi Ramës për të mos lënë...
Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë ka ngritur një sërë çështjesh nisur nga lajmet se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka udhëtuar nga Zvicra me avion privat dhe po qëndron në shtëpinë e tij në kryeqytetin shqiptar. Në një koment...
Shprehja "Robt s'kan' buk' me hongër!" përdoret në rrjetet sociale si Xholi në Murlan. Lëshohet kurdo dhe fiton në çdo rast. "Robt s'kan' buk' me hongër, ti thu vizitoni Shqipnin'!" apo, "Robt s'kanë buk me hongër, ti pyt çfar'...
Shqipëria po qeveriset nga një sekt anarkistësh që përpiqen ta kthejnë pushtetin e tyre në një rregjim imponues dhe në krye të kësaj qeverisje nga një gangsterr ordiner ! Mjekët profesionistë dhe me dinjitet të vendit po paraqesin tashmë fakte...
Urdhëri i Ramës nëpërmjet Besës, për të rikthyer me forcë studentët në auditore, nuk bëhet për hallin e Universiteteve. Sot, asnjë vend fqinj apo në rajon nuk ka ndërmarrë një iniciativë të tillë, megjithëse ato kryejnë rregullisht me mijëra testime...
Karantina dhe çdo masë tjetër tashmë duhet shfuqizuar! Nuk besoj(ende) se i gjithë ky makth që po heq njerëzimi është një plan shoqërishë sekrete për të ndryshuar botën. As plan i “Masonëve” për të rrëzuar Donlad Trumpin. As plan i...
Nga Nicola Pedrazzi – “Il Foglio” / “Rama emocionoi publikun tonë, por çfarë dimë për të dhe vendin e tij Shqipëria është në një karantinë më të ashpër se ajo italiane. Në këtë situatë janë nisur 30 mjekë dhe infermierë. Na...
Ka 24 orë që Rama po përdor të gjitha bateritë e tij për ta përcjellë në opinion ndihmën humanitare që ndërkombëtarët demonstruan ndaj shqiptarëve, si një ndihmë politike për zgjatjen e regjimit të tij. Nuk munguan dhe furçat dhe elozhet...
Helmimi i përsëritur i nxënësve të së njëjtës shkollë, “Janaq Kilica” në Fier, nuk ngjan më rastësi. Më së paku është papërgjegjshmëri dhe paaftësi totale. Varianti i reaksionit kimik i dhënë si arsye pak ditë më parë bie poshtë, pas...
I dëgjuat dje, që na qaheshin dhe deri në atë pikë sa të bënin funeral për atë fasadën e lyer me bojë të zezë nga protesta opozitës. Filluan propagandën me Lleshajn, i cili mësyni policinë protestueve për ti ndërzyer, po...