8 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019

Paradoksi i Veliajt me Fake News dhe Tr(u)ee News

Paradoksi i Veliajt me Fake News dhe Tr(u)ee News Erion Veliaj lêshoi mëngjesin e sotëm një deklaratë hakërruese ndaj medias se e kishin nxjerrë qëllimisht...
Mentor Kikia: Jo vetëm më të varfërit. Tani jemi edhe më qesharakët në Europë

Mentor Kikia: Jo vetëm më të varfërit. Tani jemi edhe më qesharakët në Europë

Jo vetëm më të varfërit. Tani jemi edhe më qesharakët në Europë Viti 2019! Pragu i 2020! Shteti shqiptar, gati 110 vjeçar, është një orkestër...
Demokracia false është më e keqe se diktatura

Demokracia false është më e keqe se diktatura

Tridhjetë vite më parë ra Muri i Berlinit. Flladi i lirisë dhe drita e shpresës filluan të përshkonin të gjithë ata vende, ku mbi...
Kush e mban peng Beratin?

Kush e mban peng Beratin?

Gazetari Klodian Tomorri ka denoncuar se nga një projekt i Bankës Botërore me një financim prej 71 milionë dollarësh për të mbështetur turizmin në...
Mentor Kikia: Të gjithë i kanë shpallur luftë Shqipërisë!

Mentor Kikia: Të gjithë i kanë shpallur luftë Shqipërisë!

Të gjithë i kanë shpallur luftë Shqipërisë! Qindra banorë të zonës që përfshihet në parkun kombëtar Lurë- Dejë, në Mat, kanë paditur në Gjykatën Administrative...
Deputeti "1 milion euro": Presidenti Meta duhet shkarkuar

Analisti Demalia demaskon Alfred Pezën

Analisti që jeton në SHBA, Ilir Demalia shpërthen ndaj gazetarit dhe ish deputetit socialist Alfred Peza. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, i nxitur nga...
Rekord abuzimesh: Për 16 ditë janë kryer 44 tendera për blerje bilete

Ja pse Rama nuk shkon në zgjedhje të parakohshme

Jo rastësisht kryeministri i vendit Edi Rama është në qendër të vëmendjes negativisht për shkak të dështimit të Hapjes së megociatave me BE-në. Vendimi i...
Mijëra euro konferenca dhe llafe që s'i hyjnë në punë askujt

Mijëra euro konferenca dhe llafe që s’i hyjnë në punë askujt

“Konferenca, workshope, prezantime, takime strategjike, ujë në hava! Llafe që s'i hyjnë në punë askujt”. 400 € salla 800 € kafja 800 € përkthimi ...
Bundestagu gjerman i hap dritën jeshile për negociatat Maqedonisë së Veriut

Pse pas Berlinit nuk ka vend për festë dhe as për “faleminderit Anxhela”

Për të kuptuar më mirë atë që u votua të enjten në Bundestagun gjerman dhe atë që Berlini do ti propozojë Këshillit Europian në...
Neranxi: Justifikimi Ramës për uljen e pragut TVSH-së është absurd

Kur fatkeqesine nuk ta sjell Zoti, por OSHEE

Nga Nikollaq Neranxi. Kur fatkeqesine nuk ta sjell Zoti, por OSHEE Ne autostrade ka nderprerje te energjise elektrike cdo 5 minuta prej disa ditesh! Makinerite...
- Advertisement -