Studimi i Univeristeti te Singaporit: Ja kur do "zhduket" Koronavirusi në Shqipëri

Situata e Covid/ Rriten sërish rastet në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë shënuar 12 raste të infektuara me Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 174 qytetarë si të...
Vizitorja e veçantë në Durrës/ Breshka e rralë shfaqet në bregdetin e durrësit

Vizitorja e veçantë në Durrës/ Breshka e rralë shfaqet në bregdetin e durrësit

Bregdeti i Durrësit pati një vizitor të veçantë këtë pasdite. Kjo breshkë e madhe deti e llojit  (Caretta caretta) doli nga ujërat rreth orës...
E dini ku ndodhet rruga më e rrezikshme në botë?

E dini ku ndodhet rruga më e rrezikshme në botë?

  Quhet ”Rruga e Jungasve” dhe ndodhet në Bolivi. ”Ajo është rruga më e rrezikshme në botë dhe jo rastësisht quhet udhëtimi drej vdekjes”, shkruhet...
E rrallë: 38- vjeçari zbulon se ka 3 veshka

E rrallë: 38- vjeçari zbulon se ka 3 veshka

Një burrë nga Brazili 38 vjeç ka shkuar të konsultohet me disa mjekë pasi vuante nga dhimbje të forta në shpinë. Mjekët i bënë një...

U tha se ka humbur 45 kilogramë me operacione plastike, trajneri i Adele tregon...

Transformimi i saj tanimë është vendosur në faqet e para të mediave rozë. Adele ka ndryshuar rrënjësisht. Brenda pak kohësh ajo arriti që të humbasë...

Parfumi që ju përshtatet bazohet në shenjën e horoskopit

A e dini se parfumet kanë erë krejtësisht të ndryshme për secilin person, apo jo? Po, e çuditshme. Astrologjia tashmë gjithnjë e më shumë është...

Sytë nga qielli për të parë fenomenin e rrallë

‘Planetshine’, e njohur si Toka e shndritshme dhe ‘Hëna e vjetër në krahët e Hënës së re’, fenomeni qiellor zhvillohet disa herë gjatë gjithë...
Habit studimi: Mos bëni dush çdo ditë se është e dëmshme

Kë pjesë të trupit lani më përpara tregon për personalitetin tuaj

Kulturat e lashta i kanë dhënë shumë rëndësi kuptimit të trupit dhe atë çfarë përfaqëson secila zonë e tij. Disa madje, besonin se ne jemi...
Italia e shfrenon imagjinatën: Aplikacion për menaxhimin e turistëve bë plazhe

Italia e shfrenon imagjinatën: Aplikacion për menaxhimin e turistëve në plazhe

Keni ndaluar të mendoni se cfarë eksperience do të kalojmë këtë verë në plazh, ndërkohë që koronavirusi qëndron mbi ne?! Ndërkohë që jemi në pritje...
Në Japoni autoritetet presin trëndafilat për të mos lejuar përhapjen e Covid

Në Japoni autoritetet presin trëndafilat për të mos lejuar përhapjen e Covid

Autoritetet lokale në Japoni po sakrifikojnë dhjetëra mijëra lule për të penguar vizitorët, pasi vendi përpiqet të përmbajë  shpërthimin e koronavirusit. Marrja erë e trëndafilave...