Moti sot: Pritet që temperaturat të arrijnë në 26 gradë

E çuditshme por e vërtetë: Covid ka vështirësuar parashikimin e motit

Ndërsa një pjesë e madhe e globit vijon të qëndrojë e izoluar për shkak të pandemisë së koronavirusit, ekspertët kanë vërejtur një ulje të...

Nisma në Angli: Foto me ylberë në dritare për të dhënë mesazhin e shpresës

Ndërsa koronavirusi përhapet me shpejtësi në Mbretërinë e Bashkuar, shumë njerëz janë përgjigjur duke vendosur fotografi të ylberit në dritaret e tyre. Por, çfarë përfaqësojnë...

Taulant Xhaka bëhet baba për herë të parë, i vendos emër tipik shqiptar

Gëzimi i parë për të, fryti i dashurisë me bashkëshorten e tij, erdhi në jetë. Futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, Taulant Xhaka, është bërë...

Monika publikon foto per here te pare me Lorikun, si dukej çifti para disa...

Bashkëshortja e ish-kapitenit të kombëtares, Lorik Canës është kthyer në kohë për t’i publikuar disa foto me partnerin e saj. Monika, i ka ndarë ato...

Basha mesazh mjekëve: Në këto kohë ju nuk jeni vetëm bijë e bija të...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditën e sotme me një mesazh për të gjithë mjekët dhe infermierët e infektivit, tashmë...
https://medialine.al/mos-e-beso-po-deshe-ngjashmeria-dhe-historia-e-anne-hathaway-me-poetin-william-shakespeare/

Mos e beso po deshe: Ngjashmëria dhe historia e Anne Hathaway me...

Mos e beso po deshe. Burri i aktores Anne Hathaway ka një ngjashmëri të ngushtë me poetin William Shakespeare. Gruaja e Shekspirit, e cila vdiq...

Pushime me familjen në Itali: Alketa si rrallëherë fotografon djalin

Pas suksesit me “Sanremon” dhe pas intervistave në televizionin italian, moderatorja Alketa Vjesiu tani po pushon disa ditë në Alpet e Italisë. Ky...

Nuk gjetët në farmaci? Si ta bëni vetë xhelin dezinfektues në kushte shtëpie!

Nëse nuk gjeni xhel antibakterial, mos blini ato që kushtojnë dhjetëra deri në qindra euro në internet, pasi alkooli i zakonshëm i denatyruar është...
Një milioner beson se ka gjetur zgjidhjen për çdo të pastrehë

Një milioner beson se ka gjetur zgjidhjen për çdo të pastrehë

Një milioner beson se ka gjetur zgjidhjen për çdo të pastrehë, duke bashkuar dy kosha me rrota dhe duke krijuar në këtë mënyrë një...

18-vjeçarja shqiptare lë pa fjalë jurinë e ‘Italia’s got talent’

Një 18 vjeçare shqiptare, e quajtur Vanesa Krasniqi, ka lënë pa fjalë jurinë e “Italia’s got talent”. Ajo ka performuar këngën “Shallow” nga Lady...