Grupi i gjakut ju nxjerr në pah shumë veçori të karakterit tuaj

Katër grupet e gjakut – A, B, AB dhe O – mund të flasin shumë për një individ. Në disa vende është e diçka e...

Itali: Ka trashëguar miliarda lireta, por ato sot janë thjeshtë letra pa vlerë

Mund të ishte bërë milioner, por është gjendur vetëm me një valixhe plot me miliarda lireta që janë, sipas ligjit, letra pa vlerë.  Kjo i...

Emri të tregon sa inteligjent jeni

Njohja me numerologjinë të ofron një mënyrë pë efikase për të njohur në mënyrë të shpejtë aftësitë e mendjes tonë. Mënyra që do ju...

Shkencëtarët: mund të ringjallin një kufomë brenda 50-100 viteve

Dennis Kowalski, presidenti i Institutit Cryonics në Michigan beson se shkencëtarët mund të ringjallin një kufomë brenda 50-100 viteve. Sipas tij, përdormi i qelizave burimore...

Smartphonët e rinj do të jenë me 3 kamera

Smartphonët e fundit, ato modelet më të avancuara, kanë filluar të përfshijnë konfigurim të dyfishtë të lenteve në pjesën e pasme të telefonit. Kjo...

Kinë: hedhin akullin e lumit në erë me dinamit

  Zonave verilindore të provincës Heilongjiang duket se u kishte ardhur shpirti në majë të hundës me akullin e pafundëm, kështu që autoritetet vendosën të...

Drejt zhdukjes renocerontet e bardhe, fildishi i te cilave shkon deri ne 40 mije...

Mirëmbajtësit e një parku në Kenia, po mundohen t’i trajtojnë sa më mirë, vetëm dy rinoqeronte të bardha që janë ende gjallë. Kjo racë e...

Ja kush eshte pashaporta me e rralle dhe me e veshtire per tu marre

Pasaportat janë ato që na japin mundësinë të udhëtojmë nga një vend në tjetrin. Disa prej tyre kanë pak më shumë liri. Pasaporta gjermane e...

Qyteti me i zgjuar ne bote ngjason me nje qytet fantazem

“Utopia e teknologjisë së lartë” në Songdo në verilindje të Koresë së Jugut është ndërtuar nga zeroja dhe është projektuar gjithçka sipas teknologjisë më...