Sytë nga qielli për të parë fenomenin e rrallë

‘Planetshine’, e njohur si Toka e shndritshme dhe ‘Hëna e vjetër në krahët e Hënës së re’, fenomeni qiellor zhvillohet disa herë gjatë gjithë...
Habit studimi: Mos bëni dush çdo ditë se është e dëmshme

Kë pjesë të trupit lani më përpara tregon për personalitetin tuaj

Kulturat e lashta i kanë dhënë shumë rëndësi kuptimit të trupit dhe atë çfarë përfaqëson secila zonë e tij. Disa madje, besonin se ne jemi...
Italia e shfrenon imagjinatën: Aplikacion për menaxhimin e turistëve bë plazhe

Italia e shfrenon imagjinatën: Aplikacion për menaxhimin e turistëve në plazhe

Keni ndaluar të mendoni se cfarë eksperience do të kalojmë këtë verë në plazh, ndërkohë që koronavirusi qëndron mbi ne?! Ndërkohë që jemi në pritje...
Në Japoni autoritetet presin trëndafilat për të mos lejuar përhapjen e Covid

Në Japoni autoritetet presin trëndafilat për të mos lejuar përhapjen e Covid

Autoritetet lokale në Japoni po sakrifikojnë dhjetëra mijëra lule për të penguar vizitorët, pasi vendi përpiqet të përmbajë  shpërthimin e koronavirusit. Marrja erë e trëndafilave...

Reshje në të gjithë vendin dhe shtrëngata në disa qarqe/Si edhte moti neser

E martë, 21 Prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM Sot pasdite (e hënë, dt. 20) dhe nesër (e martë, dt. 21) priten reshje mesatare në të...

Në qiellin italian shfaqet fenomeni i çuditshëm natyror

Një fenomen shumë i çuditshëm ka ndodhur ditën e djeshme në Verona të Italisë, afër liqenit Garda. Në qiell është shfaqur një ylber, por i...

Shifra marramendëse: Ja sa u paguan aktorët kryesorë të serialit “La Casa de Papel”

Seriali “Money Heist” apo siç njihet me emrin origjinal “La Casa De Papel” është padyshim një ndër serialet më të ndjekura në botë gjatë...

Nga puna te koha e lirë, 5 gjëra që nuk do të jenë më...

Koronavirusi do të ndikojë në humbjen e mijërave personave, por edhe në ndryshimin e mënyrës sonë të jetesës. Ja disa nga mënyrat se si...

Shpendi pastrues i mjedisit rikthehet në Shqipëri

Kali i Qyqes – Shpendi Pastrues i Mjedisit Rikthehet në Shqipëri. Mesa duket pranverën më së shumti po e shijojnë shpendët e ndryshëm të Shqipërisë....

Cifti thyen rregullat e karantinës dhe kapet ‘mat’ në parkun e fëmijëve

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në Mbretërinë e Bashkuar, ku një çift janë fotografuar duke kryer marrëdhënie intime në mes të një parku...