Edhe kafshët festojnë Shën Valentinin

Edhe kafshët festojnë Shën Valentinin

0
  Krijesa nga e gjithë bota shfaqen duke u puthur dhe përkëdhelur me të dashurit e tyre. Sipas psikologëve është ende e panjohur nëse kafshët...
Ushqimet që duhet të hani kur jeni të mërzitur

7 ushqimet që na përmirësojnë humorin

0
Kohëve të fundit, janë realizuar një sërë hulumtimesh për lidhjen mes ushqimit të shëndetshëm dhe përmirësimit të shëndetit mendor. Prandaj është me rëndësi të konsumohen...

Manjaku mban gruan 30 vjet si skllave seksi në apartamentin përballë shtëpisë

0
Një maniak seksual është zbuluar se ka mbajtur një grua si skllave seksuale për më shumë se 30 vjet, në një apartament në...

A duhet besuar miti i të mos ngrenit të darkes vone?

0
Çfarë ndodh nëse e ha darkën në orët e vona? Duhen besuar mitet? Ja çfarë thotë shkenca Njerëzit mundohen të ndjekin një jetë të mirë,...
Parashikimi i astrologes amerikane: Botës do t’i vijë fundi këtë vit

Parashikimi i astrologes amerikane: Botës do t’i vijë fundi këtë vit

0
Botës do t’i vijë fundi këtë vit! Ajo ka parashikuar me saktësi vrasjen e John F Kennedy dhe tani Jeane Dixon ka thënë se...
Të panumërta përfitimet nga konsumi i bajameve

Të panumërta përfitimet nga konsumi i bajameve

0
Bajamet e kanë prejardhjen nga Azia dhe janë farat e frytit të drurit të bajames. Studime të shumta kanë treguar për një sërë përfitimesh...
Do mrekulloheni nga përfitimet e gjetheve të dafinave

Do mrekulloheni nga përfitimet e gjetheve të dafinave

0
Gjethet e dafines ndikojne mjaft mirë në disa patilogji si: ulin presionin e gjakut, kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak, ulin kolesterolin dhe trajtojnë...

Truri i pengmarrjes Gentian Doçi, në kërkim dhe nga Italia për trafik kokaine

0
Gentian Doçi, njëri nga personat e shpallur në kërkim për pengmarrjen dhe më pas zhdukjen e trupit të Jan Prengës në Kamëz, rezulton...

Mbajini duart larg nga telefoni partnerit

0
Duart larg nga celulari i partnerit, do t'i shkaktoni probleme psikologjike... Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave kontrollojnë herë pas here...
7 sekretet e popujve aziatikë për të qenë të shëndetshëm dhe jetëgjatë

7 sekretet e popujve aziatikë për të qenë të shëndetshëm dhe jetëgjatë

0
  A keni menduar ndonjëherë pse aziatikët janë kaq jetëgjatë? Si e ruajnë një pamje rinore dhe një linjë të lakmueshme? Më pak se 5%...