Ka edhe kështu: Paditet gjeli sepse këndonte shumë herët në mëngjes

Ka edhe kështu: Paditet gjeli sepse këndonte shumë herët në mëngjes

0
Banorët e një fshati në Francë kanë arritur deri aty sa të padisin një gjel për faktin se këndonte herët në mëngjes. Gjeli me emrin...
E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

0
Një fenomen natyror tepër i rrallë është shënuar dje në Kosovë. Në stacionin e autobusëve të qytetit, ka ndodhur ajo që quhet nga meteorologët...
“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

0
“Samsung” njoftoi se në Smart TV pritet të ketë antivirus. Kompania koreane, përmes një postimi në “Twitter” zbuloi funksionin e ri dhe u tregoi...

Ja sa kushton nje foto me “Rambon”

0
Sylvester Stallone është një ndër aktorët më të suksesshëm dhe më të preferuar nga të gjithë, po ashtu ai është i njohur dhe me...
Referuar horoskopit këto çifte shenjash nuk ndahen kurrë

Referuar horoskopit këto çifte shenjash nuk ndahen kurrë

0
Virgjëresha dhe Ujori Virgjëreshat janë observues dhe punëtorë, ndërsa Ujorët janë progresivë dhe origjinalë. Këta të dy inspirohen teksa mendojnë në mënyrë të ndryshme. Bricjapi dhe...
Çfarë përfitojmë nga të mbajturit lule natyrale në dhomë

Çfarë përfitojmë nga të mbajturit lule natyrale në dhomë

0
Qendra studimore ‘The American Society for Horticulture Science’ ka kryer një studim që vlerëson nëse bimët kanë ndikim shërues  në personat e sëmurë. Studimi mori...
WhatsApp do të sjellë ndryshime për përdoruesit dhe për biznesin

WhatsApp do të sjellë ndryshime për përdoruesit dhe për biznesin

0
Gjatë Samitit të Marketingut nga Facebook në Hollandë, u njoftua se WhatsApp shumë shpejt do të vijë me ndryshime. Risia e fundit e platformës së...
Japonia teston me sukses trenin më të shpejtë “Shinkasen”

Japonia teston me sukses trenin më të shpejtë “Shinkasen”

0
Japonia ka testuar me sukses trenin e gjeneratës së re “Shinkasen”, i cili parashikohet të vendosë një rekord të ri për sa i përket...
Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

0
Taksia e re "fluturues" është zbuluar nga Start- Up gjerman Lilium, i cili pretendon se zinxhiri vertikal i ngritjes mund të jetë bazë për...
Ja sa do të përfitojë Madonna për 2 këgë live në Eurovision

Ja sa do të përfitojë Madonna për 2 këngë live në Eurovision

0
Madonna do të jetë surpriza e këtij viti në ‘Eurovision’, ose të paktën kështu është plani, pasi mediat kanë zbuluar që performanca e saj...