14 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019
Të kesh vithe të mëdha duhet me pas edhe tru të madh

Të kesh vithe të mëdha duhet me pas edhe tru të madh

“Ka shumë prova që tregojnë se depozitimet e yndyrnave nuk janë të njëjtat në trup”, tgitë doktor Robert Kushner, profesore i mjekësisë, specializuar mbi...
Lloji i kafes që ju pini tregon se si jeni në të vërtetë

Lloji i kafes që ju pini tregon se si jeni në të vërtetë

Lloji i kafes që ju pini tregon se si jeni në të vërtetë . Një filxhan kafeje mund të tregojë shumë për personalitetin tuaj. Ekspertë...
Konsumi i këtij produkti rrit depresionin dhe mërzinë

Konsumi i këtij produkti rrit depresionin dhe mërzinë

Fakti që sheqeri ka një ndikim të tmerrshëm në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë me mbipeshën, diabetin dhe...

22 vjeçarja mposht anoreksinë dhe kthehet në yll

22-vjeçarja Emelle Lewis, pati një çrregullim të ushqimit në moshën 15-vjeçare teksa ndihej e “shëndoshë dhe e shëmtuar”. E vendosur për të qenë e dobët,...
Jepini 100 dollarë dhe mund të bëni për vete atë që dahuroni

Jepini 100 dollarë dhe mund të bëni për vete atë që dashuroni

Amanda Yates Garcia, nga Los Anxhelos, u bë e famshme pak kohë më parë, pasi pretendon se është 300 vjeç. Ajo është magjistare dhe një...
Ja se si është të hash në Venecia i veshur me çizme

Ja se si është të hash në Venecia i veshur me çizme

Venecia është e magjishme. Këtë e thonë të gjithë ata qê kanë qenë atje. Por magjia e saj shtohet edhe me veçantinë e ujit. Në...
India ndërton statujën më të gjatë në botë - medialine.al

India ndërton statujën më të gjatë në botë

India po përgatitet për të inauguruar javën e ardhshme statujën më të gjatë në botë. Bëhet fjalë për statujën e Sardar Vallabhbhai Patel, një...
Hapet ura 20 miliardë dollarëshe midis Hong Kong dhe Zhuhai

Hapet ura 20 miliardë dollarëshe midis Hong Kong dhe Zhuhai

Një urë 20 miliardë dollarëshe, që lidh Hong Kongun dhe Macaun me qytetin kinez Zhuhai, është hapur zyrtarisht këtë të martë. Në  ceremoni ku mori...
Vera blu "Made in Barcelona" eskportohet në 21 vende

Vera blu “Made in Barcelona” eskportohet në 21 vende

Pesë vite më parë, një grup studentësh të Universitetit të Barcelonës vendosën të bënin diçka për të shkundur një sektor, çdo sektor, por me...
Ja arsyeja pse lidnin shumë binjakë në qytezën braziliane

Ja arsyeja pse lidnin shumë binjakë në qytezën braziliane

Candido Godoi është një qytezë prej 7000 banorësh në jug të Brazilit. Ajo që e bën të veçantë është numri jashtëzakonisht i lartë i...
- Advertisement -