‘Për të shkulur flokët’/ Burrit të zv.ministres Rovena Voda s’i plas për negociatat, komenti...

Shqipëria është një vend unik, fantastik, ku më shumë se gjithçka, e garantuar është e qeshura. Ja për shembull, në njërën anë gazetarët që...

Historia e rrallë/ Gjendet motori i vjedhur pas 32 viteve, ndalohet shqiptari

Karabinierët Novafeltria në Itali, kanë arritur që të gjejnë një skuter të vjetër “Ciao”, i vjedhur 32 vjet më parë. ‘Ansa” shkruan se motori i...

Parfumi që ju përshtatet bazohet në shenjën e horoskopit

A e dini se parfumet kanë erë krejtësisht të ndryshme për secilin person, apo jo? Po, e çuditshme. Astrologjia tashmë gjithnjë e më shumë është...

Lulet e dasmës së Meghan Markle kanë vënë në rrezik jetën e Princeshës Charlotte

Meghan Markle dhe Princ Harry kurorëzuan dashurinë e tyre në një ceremoni madhështore në maj të vitit të kaluar. Dukesha e Sussex i la...
Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Sipas një anketimi, shumicës së femrave nuk iu duken joshës meshkujt duhanpirës. Nga 1,000 beqarë të anketuar, 70% prej tyre kanë thënë se neveriten nga...

Pse burrat bëhen më hakmarrës se gratë kur refuzohen në një lidhje? Shkenca jep...

Ndjenja e refuzimit është e ndërlikuar në thelb dhe jo të gjithë e pranojnë! Duke folur specifikisht për marrëdhëniet në çift, refuzimi është delikat,...

17-vjeçari zbulon planetin me 2 diej, ndodhet 1300 vjet dritë larg sistemit diellor

Zbulohet një planet me dy diej. Ndodhet rreth 1300 vjet dritë larg sistemit diellor, në përmasa është 6.9 herë më i madh se Toka...

U nis nga Gjermania me traktor për të parë ndeshjen me Meksikën

Një banor gjerman nga Neuhausen  ishte nisur me traktor për ta parë ndeshjen midis Gjermanisë dhe Meksikës në Rusi, duke ndërmarrë një aventurë argëtuese. Traktoristi...

E PAZAKONTË/ Majmunët vjedhin testet e Covid

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Meerut Medical College, të Indisë ku një teknik laboratori është sulmuar nga disa majmunë ndërkohë që transportonte...
Nuk ndalen lëkundjet sizmike në vendin tonë: Ja ku ndjenë lëkundjet

“Shpikja e shekullit”/ Gati sistemi që parashikon tërmetet 4 orë përpara, testimi në një...

Universiteti Politeknik i Bukureshtit (UPB) do të testojë një sistem që mund të zbulojë tërmetet të paktën katër orë përpara. Sistemi duhet të jetë...