Ka edhe kështu: Paditet gjeli sepse këndonte shumë herët në mëngjes

Ka edhe kështu: Paditet gjeli sepse këndonte shumë herët në mëngjes

Banorët e një fshati në Francë kanë arritur deri aty sa të padisin një gjel për faktin se këndonte herët në mëngjes. Gjeli me emrin...
Japonia teston me sukses trenin më të shpejtë “Shinkasen”

Japonia teston me sukses trenin më të shpejtë “Shinkasen”

Japonia ka testuar me sukses trenin e gjeneratës së re “Shinkasen”, i cili parashikohet të vendosë një rekord të ri për sa i përket...
Parashikimi i astrologes amerikane: Botës do t’i vijë fundi këtë vit

Parashikimi i astrologes amerikane: Botës do t’i vijë fundi këtë vit

Botës do t’i vijë fundi këtë vit! Ajo ka parashikuar me saktësi vrasjen e John F Kennedy dhe tani Jeane Dixon ka thënë se...

Një udhëtim në hotelin e parë hapsinor do të kushtojë 9.5 milionë dollarë

Nëse shërbimi i hoteleve në Tokë iu është mërzitur atëherë zgjidhni një hotel në hapsirë, diku përreth galaktikës. “Aurora Station” është i pari hotel...
Një shi i vërtetë meteorësh do të ndodhë këtë fundjave

Një shi i vërtetë meteorësh do të ndodhë këtë fundjave

Një shi i vërtetë meteorësh do të ndodhë këtë fundjave në “spektaklin” e përvitshëm të pagëzuar “Leonid”. I njohur për shkëlqimin dhe ngjyrat shpërthyese,...

Ja si mund të bëheni person më inteligjent

Mësuesja e shkencës Lanie Bakeberg ka japë disa këshilla për përdoruesit e ‘Quora-s’ se si ta rritni kapacitetin mendor dhe të bëheni person më...
Ja sa kushtojnë këpucët më të shtrenjta në botë

Ja sa kushtojnë këpucët më të shtrenjta në botë

Harrojini këpucët e kristalta të Hirushes. Këpucët më të kërkuara nga të gjitha gratë në botë janë prej ari dhe me diamante dhe kanë...
Çmenduri/ Një pëllumb shitet për 1.6 milionë euro

Çmenduri/ Një pëllumb shitet për 1.6 milionë euro

Një pëllumb garash u ble në një ankand në Belgjikë për shifrën rekord të 1.6 milionë eurove nga një blerës misterioz kinez. Pëllumbi 3-vjeçar i...
E rrallë: 38- vjeçari zbulon se ka 3 veshka

E rrallë: 38- vjeçari zbulon se ka 3 veshka

Një burrë nga Brazili 38 vjeç ka shkuar të konsultohet me disa mjekë pasi vuante nga dhimbje të forta në shpinë. Mjekët i bënë një...
medialine.al

Tribuja Jarawa, të izoluar prej botës reale prej 55000 vjetësh, rrezikohen nga një autostradë

Tribuja Jarawa, rrezikon të shuhet si fis dhe pikërisht kjo do ti vijë nga kalimi i një autostrade. Foto të rralla tregojnë jetën e...