A dini që kafja më e shtrenjtë prodhohet nga jashtëqitja e një kafshe?

0
Një nga kafet më të shtrenjta dhe më të kërkuara në botë është "Kopi luwak" ose kafe Civet. Veçantia e kësaj kafeje është se ajo...

Si lindi emri dhe historia e kafes turke

0
Sado që kafeja ekspres konsumohet shumë nga shqiptarët kohët e fundit, kafeja turke vazhdon të jetë shumë e dashur për shqiptaret, madje mund të...

Ky është zogu ‘piroman’ që po përhap flakët në Australi

0
Zona të ndryshme në Australi janë duke u ballafaquar me një situatë të rëndë të zjarreve. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një lloj...
Parashikimi i astrologes amerikane: Botës do t’i vijë fundi këtë vit

Parashikimi i astrologes amerikane: Botës do t’i vijë fundi këtë vit

0
Botës do t’i vijë fundi këtë vit! Ajo ka parashikuar me saktësi vrasjen e John F Kennedy dhe tani Jeane Dixon ka thënë se...

17-vjeçari zbulon planetin me 2 diej, ndodhet 1300 vjet dritë larg sistemit diellor

0
Zbulohet një planet me dy diej. Ndodhet rreth 1300 vjet dritë larg sistemit diellor, në përmasa është 6.9 herë më i madh se Toka...

Itali: Ka trashëguar miliarda lireta, por ato sot janë thjeshtë letra pa vlerë

0
Mund të ishte bërë milioner, por është gjendur vetëm me një valixhe plot me miliarda lireta që janë, sipas ligjit, letra pa vlerë.  Kjo i...
Këshilla se si të heqim kilet e tepërta pas pushimeve

Si të hiqni kilet e tepërta pa shkuar në palestër dhe pa dieta

0
Temperaturat e larta na bëjnë ose të heqim dorë nga ushqimi ose të hamë më shumë seç duhet. E vërteta është se edhe në...

Milioneri gjerman kërkon 10 persona t’i bëjnë shoqëri: Ejani jetoni në parajsën time

0
Milioneri gjerman Karl Reipen kërkon 10 persona, që të jetojnë me të në një nga pronat e tij, Zelandën të Re. Arsyeja e...

Vendi “mbërthehet” nga acari, Tanja Porja: Temperaturat do të ulen ndjeshëm dhe do te...

0
Fillimi i javës do ta gjejë vendin me mot të acartë. Meteorologia e “MeteoAlb”, Tanja Porja deklaroi për “FaxNews” se duke nisur nga nesër,...

Manjaku mban gruan 30 vjet si skllave seksi në apartamentin përballë shtëpisë

0
Një maniak seksual është zbuluar se ka mbajtur një grua si skllave seksuale për më shumë se 30 vjet, në një apartament në...