Gjendet sekreti i jetêgjatësisë së meshkujve

Ndërkohë që gratë duket se jetojnë më gjatë nëse pinë verë, për burrat përfitimi më i madh është uiski, rakia ose xhini. Studimi, nga një...

Duart tregojnë nëse do keni fat në dashuri

Linjat janë në të njëjtin nivel Nëse partneri juaj ka vizat e dashurisë në të njëjtin nivel, ju jeni me fat. Ai ka qëllime serioze...

Sugjerim interesant: Joga mund të ndihmojë në mposhtjen e Koronavirus

Ndërsa shtetet më të fuqishme të botës janë përqendruar te gjetja e një vaksine ndaj koronavirusit, kryeministri i Indisë bën një sugjerim mjaft interesant...

E PAZAKONTË/ Majmunët vjedhin testet e Covid

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Meerut Medical College, të Indisë ku një teknik laboratori është sulmuar nga disa majmunë ndërkohë që transportonte...
Studimi i Univeristeti te Singaporit: Ja kur do "zhduket" Koronavirusi në Shqipëri

Situata e Covid/ Rriten sërish rastet në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë shënuar 12 raste të infektuara me Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 174 qytetarë si të...
Vizitorja e veçantë në Durrës/ Breshka e rralë shfaqet në bregdetin e durrësit

Vizitorja e veçantë në Durrës/ Breshka e rralë shfaqet në bregdetin e durrësit

Bregdeti i Durrësit pati një vizitor të veçantë këtë pasdite. Kjo breshkë e madhe deti e llojit  (Caretta caretta) doli nga ujërat rreth orës...
E dini ku ndodhet rruga më e rrezikshme në botë?

E dini ku ndodhet rruga më e rrezikshme në botë?

  Quhet ”Rruga e Jungasve” dhe ndodhet në Bolivi. ”Ajo është rruga më e rrezikshme në botë dhe jo rastësisht quhet udhëtimi drej vdekjes”, shkruhet...
E rrallë: 38- vjeçari zbulon se ka 3 veshka

E rrallë: 38- vjeçari zbulon se ka 3 veshka

Një burrë nga Brazili 38 vjeç ka shkuar të konsultohet me disa mjekë pasi vuante nga dhimbje të forta në shpinë. Mjekët i bënë një...

U tha se ka humbur 45 kilogramë me operacione plastike, trajneri i Adele tregon...

Transformimi i saj tanimë është vendosur në faqet e para të mediave rozë. Adele ka ndryshuar rrënjësisht. Brenda pak kohësh ajo arriti që të humbasë...

Parfumi që ju përshtatet bazohet në shenjën e horoskopit

A e dini se parfumet kanë erë krejtësisht të ndryshme për secilin person, apo jo? Po, e çuditshme. Astrologjia tashmë gjithnjë e më shumë është...