2 C
Tirana
E enjte, 23 Janar, 2020
Theksi italian: Të huajve iu duket seksi dhe pasional

Theksi italian: Të huajve iu duket seksi dhe pasional

Seksi, plot pasion dhe profesionist.  Kështu shihet theksi italian, jashtë vendit, por pothuajse gjysma e italianëve do të dëshironte të "shpëtojnë" nga theksi i...

Torta 6.5 km e gjatë pret certifikim nga Guinnes

  Mijëra pastiçerë në Indi u mblodhën bashkë për të gatuar një tortë që pritet të marrë certifikimin e rekordit Guinness. Torta është 6 kilometra e...
A e dinit se rozmarina mund të forcojë memorien pothuajse me 90%?

A e dinit se rozmarina mund të forcojë memorien pothuajse me 90%?

  Disa njerëz bëjnë të pamundurën për të kujtuar detyrat ose të dhëna të rëndësishme. Ekzistojnë ushtrime për kujtesën dhe barna që përmirësojnë këtë aftësi....
Historia e pullës postare shqiptare

Historia e pullës postare shqiptare

Pulla postare është një simbol i historisë, traditës dhe zhvillimit të një vendi. Me emëtimin e pullës së parë postare shqiptare u konsolidua dhe shërbimi...

17-vjeçari zbulon planetin me 2 diej, ndodhet 1300 vjet dritë larg sistemit diellor

Zbulohet një planet me dy diej. Ndodhet rreth 1300 vjet dritë larg sistemit diellor, në përmasa është 6.9 herë më i madh se Toka...

‘Po i shkruajte më Elgitit tim do të kap prej flokësh’, nxehet Klea Huta

Elgit Doda dhe Klea Huta prej tre vitesh tashmë janë në një lidhje dashurie dhe hera herës nuk ngurrojnë të bëjnë dedikime për...

I mahniti të gjithë me sytë e saj/ Vajza më e bukur në botë...

Anatasiya Knyazeva është shpallur në vitin 2017. Madje atë e krahasuan edhe me Irina Shayk. Vogëlushja doli edhe në kopertinën e Vogue, Francë, si modelja...
Dieta ushqimore dhe ndikimi i të pasurit flokë të shëndetshëm

Dieta ushqimore dhe ndikimi i të pasurit flokë të shëndetshëm

  Një dietë e shëndetshme mund të ndihmojë që flokët tuaj të qëndrojnë të fortë dhe me shkëlqim. Ajo çfarë hani mund të ndikojë gjithashtu...

Gjyshe në moshën 33-vjeçare, duket aq e re sa njerëzit e ngatërrojnë për motrën...

Një grua është bërë gjyshe në moshën 33-vjeçare dhe duket aq e re, sa zakonisht e gatërrojnë për motrën e vajzës së saj. Phillipa Nairn...

Ky është zogu ‘piroman’ që po përhap flakët në Australi

Zona të ndryshme në Australi janë duke u ballafaquar me një situatë të rëndë të zjarreve. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një lloj...
- Advertisement -