Monika publikon foto per here te pare me Lorikun, si dukej çifti para disa...

0
Bashkëshortja e ish-kapitenit të kombëtares, Lorik Canës është kthyer në kohë për t’i publikuar disa foto me partnerin e saj. Monika, i ka ndarë ato...

Basha mesazh mjekëve: Në këto kohë ju nuk jeni vetëm bijë e bija të...

0
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditën e sotme me një mesazh për të gjithë mjekët dhe infermierët e infektivit, tashmë...
https://medialine.al/mos-e-beso-po-deshe-ngjashmeria-dhe-historia-e-anne-hathaway-me-poetin-william-shakespeare/

Mos e beso po deshe: Ngjashmëria dhe historia e Anne Hathaway me...

0
Mos e beso po deshe. Burri i aktores Anne Hathaway ka një ngjashmëri të ngushtë me poetin William Shakespeare. Gruaja e Shekspirit, e cila vdiq...

Pushime me familjen në Itali: Alketa si rrallëherë fotografon djalin

0
Pas suksesit me “Sanremon” dhe pas intervistave në televizionin italian, moderatorja Alketa Vjesiu tani po pushon disa ditë në Alpet e Italisë. Ky...

Nuk gjetët në farmaci? Si ta bëni vetë xhelin dezinfektues në kushte shtëpie!

0
Nëse nuk gjeni xhel antibakterial, mos blini ato që kushtojnë dhjetëra deri në qindra euro në internet, pasi alkooli i zakonshëm i denatyruar është...
Një milioner beson se ka gjetur zgjidhjen për çdo të pastrehë

Një milioner beson se ka gjetur zgjidhjen për çdo të pastrehë

0
Një milioner beson se ka gjetur zgjidhjen për çdo të pastrehë, duke bashkuar dy kosha me rrota dhe duke krijuar në këtë mënyrë një...

18-vjeçarja shqiptare lë pa fjalë jurinë e ‘Italia’s got talent’

0
Një 18 vjeçare shqiptare, e quajtur Vanesa Krasniqi, ka lënë pa fjalë jurinë e “Italia’s got talent”. Ajo ka performuar këngën “Shallow” nga Lady...
Frymëzim i pazakontë i stilistit njohur duke realizuar koleksionin me fustane-tortë

Frymëzim i pazakontë i stilistit njohur duke realizuar koleksionin me fustane-tortë

0
  Dizajneri Jeremy Scott duket se kishte në mendje Parisin. Çfarë tërhoqi vëmendjen e të gjithëve qenë fustanet-tortë, që imitonin kremin dhe trëndafilat tipike të...

Pse burrat bëhen më hakmarrës se gratë kur refuzohen në një lidhje? Shkenca jep...

0
Ndjenja e refuzimit është e ndërlikuar në thelb dhe jo të gjithë e pranojnë! Duke folur specifikisht për marrëdhëniet në çift, refuzimi është delikat,...

“Vendosa buzëkuq në varrimin e vjehrres për ta respektuar”, Iris Luarasi sqaron arsyet

0
Pedagogia e njohur, Iris Luarasi ishte e ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”, ku ka treguar detaje nga jeta e saj profesionale dhe private....