DW: Protestat masive kërkojnë qeveri tranzitore pa Ramën kryeministër

Gazmend Bardhi zbulon detaje të protestës sotme para parlamentit

0
Nesër opozita ka paralajmëruar që do të mbajë një tjetër protestë të madhe, përpara Kuvendit gjatë zhvillimit të seancës së radhës plenare. Sekretari i Përgjithshëm...

Zbulohen skenaret e protestës së nesërme të opozitës

0
Zbulohet plani i opozitës për nesër protestën që është paralajmëruar të zhvillohet ditën e nesërme në orën 09:30. Ndryshe nga protestat e mëparshme, që janë...

Deklarata e Metës nuk është kaq sipërfaqësore por ka një lëvizje nga pas

0
Deklarata e Presidentit Meta sot turbulloi ambientin e politikës në vend. Interpretimet nisen nga qeverisja deri edhe në iniciativa për ta shkarkuar. Ne, do të...
Basha bën publike propozimet për Këshillin Kombëtar të PD-së

Opozita duket e vendosur për të mos hyrë në zgjedhjet lokale

0
Opozita duket shumë e qartë në vendimin e saj për të mos marrë pjesë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sa kohë kryeministër do...

LIGJI PËR NËNSHTETËSINË NË GREQI: Ja kush mund të përfitojë

0
Parlamenti grek ka votuar një paketë dispozitash të reja, duke zgjeruar gamën e emigrantëve që mund të përfitojnë nënshtetësinë greke. Kjo e drejtë tashmë...
Çfarë fshihet pas deklaratës së sotme të Presidentit Meta

Deklarata e Metës merr jehonë në mediat ndërkombëtare

0
Deklarata e Presidentit Ilir Meta nga Pogradeci se do të ishte gati të jepte dorëheqjen nga posti i kreut të shteti dhe deri tek...
TENSIONET NË PROTESTË: Meta rikthehet urgjentisht nga Azerbajxhani

Presidenti Meta: Jam gati të dorëzoj mandatin e Presidetit

0
Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme ku shprehet se për zgjidhjen e krizës politike është gati të lëjë...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

LAJMI FUNDIT: Helmohen 11 nxënës në një shkollë 9- vjeçare

0
Njëmbëdhjetë nxënës të shkollës 9 vjeçare “Shefqet Tançi” në Bulqizë janë helmuar paraditen e sotme. Mësohet se ata kanë qenë në laboratorin e kimisë kur...
Ndryshimi i rimbursimit të TVSH-së: Fermerët e Lushnjes dalin në protestë

Ndryshimi i rimbursimit të TVSH-së: Fermerët e Lushnjes dalin në protestë

0
Fermerët e Lushnjës kanë dalë sot në protestë duke kundërshtuar ndryshimin e rimbursimin e TVSH-së për agro-përpunuesit. Ata kanë dalë në rrugë pranë Rotondos në...
Kongresi i PS do të mbahet më 23 mars dhe do të shpallet lista e këshilltarëve për Tiranën

PS po “vdes” si parti ndërsa Rama merret me shou kongresesh

0
Analisti Andi Bushati duke komentuar situatën e fundit politike në vend dhe në veçanti Kongresin e Partisë Socialiste që pritet të mbahet së shpejti,...