12 C
Tirana
E mërkurë, 29 Janar, 2020
DELEGACIONI I PE: Takimi i parë do të jetë me kreun e PD-së Basha

DELEGACIONI I PE: Takimi i parë do të jetë me kreun e PD-së Basha

Delegacioni i Parlamentit Europian vjen sot në Shqipëri, për të zhvilluar takime me politikanët kryesorë në vend. Ardhja e tyre u paralajmërua një javë...
Shkodër: Arrestohen 4 persona pasi u kapën 100 kg marijuane

Shkodër: Arrestohen 4 persona pasi u kapën 100 kg marijuane

Policia e Shkodrës ka arrestuar katër persona, pasi u kapën me një sasi prej 100 kg marijuanë. Lënda narkotike u zbulua gjatë kontrollit të...
Basha- Policëve: Hiqni kapelet dhe bashkoheni me ne

MESAZHI I BASHËS: Beteja e nisur për një Shqipëri si gjithë Europa është pa...

Kryedemokrati Lulzim Basha teksa poston një galeri fotosh nga protesta e djeshme para Parlamentit, thekson se “Beteja e nisur për një Shqipëri si gjithë...
Samiti i Diasporës dhe qindra milione lekë që shkojnë për këtë organizim

Samiti i Diasporës dhe qindra milione lekë që shkojnë për këtë organizim

Samiti i Diasporës është një ndër eventet tipike qeveritare që në vetvete kanë për qëllim futjen në xhep të një shume kolosale parash nga...
Sot "zbarkojnë" 7 eurodeputetë me axhendë situatën politike në vend

Sot “zbarkojnë” 7 eurodeputetë me axhendë situatën politike në vend

Sot në Shqipëri do të vijnë 7 eurodeputetë të Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian, ku në axhendë do të kenë krizën...
Paradoksi i ekonomisë shqiptare, nga anë rritje ekonomike nga ana tjetër rreziku për mos marrë rrogën

Global Finance: Shqipëria vendi më i pasigurtë në rajon

Një studim i fundit nga Global Finance nxjerr Shqipërinë si vendin më të pasigurt në rajon, duke e matur sa i përket sigurisë, rrezikut...

Basha: Mosbindje civile nga veri në jug

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur nga selia e PD para simpatizantëve pas mbylljes së protestës para Kuvendit. “Sot ne nuk kemi më Kuvend...

Basha në fjalimin përmbyllës: Ky vend ka zot dhe ata janë shqiptarët

Kreu i Partisë Demokratike mbajti fjalimin përmbyllës së protestës sotme. Siç ndodhi edhe në protestën e ditës enjte, Basha zgjodhi ta mbyllte protestën me...
PROTESTA OPOZITËS: Gjeni vend ku të futeni

Basha: Rama i ka shpallur luftë shqiptarëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se Edi Rama sot i ka shpallur luftë shqiptarëve. Duke folur para parlamentit, Basha është shprehur se Ramës...
PROTESTA OPOZITËS: Policia procedon 8 shtetas dhe shpall në kërkim 12 shtetas

PROTESTA OPOZITËS: Mbi dhjetra protestues të plagosur

Dhjetëra protestues dhe qytetarë të zakonshëm kanë mbetur të plagosur për shkak të sulmit të policisë dhe gardës. Dhjetëra qytetarë të ndodhur edhe në lokalet...
- Advertisement -