8 C
Tirana
E diel, Dhjetor 8, 2019

Ministria e Jashtme ju kërkon gazetarëve, të dorëzojnë urgjent Pasaportat e Shërbimit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar ditën e sotme, se të gjithë gazetarët dhe drejtuesit e mediave që posedojnë Pasaporta Shërbimi,...
Fotogaleri: Pamje troditëse pak orë pas tërmetit shkatërrues

Hetimet pas tërmetit/ Në Bashkinë e Durrësit zhduken dokumentet e lejeve të ndërtimit

Prokurorët që po hetojnë cilësinë e ndërtimeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, po hasin në vështirësi. Burime nga Prokuroria e Durrësit kanë bërë...

Edhe Austria do i ndjekë vetë paratë e saj, zbulohet ndihma që ka dhënë...

Republika e Austrisë ka vënë në dispozicion një shumë prej 600 mijë eurosh, për të ndihmuar Shqipërinë për rindërtimin e banesave të dëmtuara...

Termeti mbylli shkollen e Treganit/Nxenesit ndjekin mesim ne nje shkolle tjeter ne turnin...

Prej një jave nxënësit e shkollës Tregan bashkia Elbasan nuk zhvillojnë mësim në shkollën e tyre , por në turnin e pasdites në...
Haradinaj për Zërin e Amerikës: Miqtë ndërkombëtar të ndalin presionet ndaj Kosovës

Haradinaj tregon marrëdhênie me Ramën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Abc News ka rrëfyer se si u organizua shteti i Kosovës brenda 30...

‘20 milionë lekë për shtëpitë në fshat’, Rama zbaton skemën e Bashës

Edi Rama i ka shkuar pas propozimit të Lulzim Bashës për t’u dhënë lekë në dorë banorëve të fshatit që ata të ndërtojnë shtëpitë...

Drama e largimit të shqiptarëve: Ska KM që ta hedhë poshtë

Asnjë argumemt i KM-s nuk mbulon dot krizën e thellë ku vendi është zhytur. Grafiku i mëposhtëm tregon trendin jo normal të numurit të emigrantëve...
Policia Rrugore bën kërdinë me bllokimin e patentave

Policia ben “kerdine” ne Elbasan, arreston 8 persona

Vijon zbatimi i planit të masave nga Policia Rrugore, për parandalimin e aksidenteve rrugore, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë. Kontrolle në të gjitha...

Olsian Çela do të ulet sot në zyrën e Kryeprokurorit

Një ditë pas zgjedhjes nga Kuvendi me 101 vota, Olsian Çela do të marrë sot detyrën në krye të Prokurorisë së Përgjithshme. Sipas informacioneve mësohet...

Lekë me detyrim nga rroga për të dëmtuarit e tërmetit? Rama: Shpifje tjetër

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar në mbledhjen e sotme se askush nga administrata nuk është detyruar të japë para për të ndihmuar banorët e...
- Advertisement -