Ministria e Shëndetësisë: Ja si është situata me pacientë në gjendje të rëndë

Lë spitalin pas 20 ditësh/ I shëruari me COVID-19: Luftë e fortë fizike dhe...

0
Vladimiri është i shëruari më i fundit nga COVID-19, i cili ka lënë ambientet e spitalit . Ai shprehet shumë mirënjohës ndaj stafit mjekësor për...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Mjekët dhe infermierët mbërrijnë nē Rinas për nisjen drejt Italisë

0
Në Rinas kanë mbërritur 10 mjekët dhe 20 infermierët, të cilët do të shkojnë në Itali ku do ndihmojnë kolegët e tyre për të...

Në SHBA të rinjtë po shfaqin simptoma të tjera

0
Sipas fjalëve të drejtorit të Shëndetit Publik të Vorcheshterit, Michael Hirsch, spitalet kanë filluar të zbulojnë simptomën e re te personat të cilët janë...

Tjetër histori shprese: 101 vjeçari nga Rimini mposht Covid-19

0
Ai lindi në mes të pandemisë së gripit spanjoll, në 1919, dhe sot, në moshën 101 vjeç arriti t’i mbijetojë Covid-19, për të cilin...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Lajmi i fundit: Dy të rinj ndalohen pasi dyshohen me Covid-19

0
Dy të rinj shqiptarë që po ktheheshin nga Greqia janë të dyshuarit e radhës me koronavirus që janë ndaluar në Gjirokastër. Të rinjtë e...
Lista për çdo qark: 509 drejtues mjetesh janë ndëshkuar nga Policia e Shtetit

Sqarimi i Policisë Shtetit: Ja si do lëvizet pas të hënës

0
Policia e Shtetit sqaron hapat që duhet të ndjekin qytetarët për të lëvizur nga e hëna, duke iu referuar urdhrit të ri kufizues që...
Thirrja e Ramës: Ka vetëm një rrugë "rezistencë për ekzistencë"

Thirrja e Ramës: Ka vetëm një rrugë “rezistencë për ekzistencë”

0
Me anë të një video-mesazhi në Facebook, kryeministri Rama bëri edhe njëherë thirrje që të gjithë duhet të qëndrojmë të mbyllur për të fituar...

VV kërkon zgjedhje të parakohshme

0
Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri. Nga...

Pas Bratajt, edhe Drejtoresha e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor del pozitive me koronavirus

0
Rezulton pozitive me COVID-19, Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Cami. Ende nuk dihet se ku është infektuar Mirela Cami. Pasi i...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

E rëndë: Shtetasi shqiptar në Itali humb jetën nga Covid-19

0
Një 65 vjeçar shqiptar me banim në Romë humbi jetën nga koronavirusi COVID-19.  Vetë bashkëshortja dha lajmin e hidhur përmes një një postimi në...