Makina perplas per vdekje kembesorin ne Rrogozhine

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur ditën e sotme në Rrogozhinë. Burimet bëjnë të ditur se makina ka përplasur një këmbësor. Si pasojë e...
Nis gjuetia milionëshe për të blerë sulmuesin Mohamed Salah

Salah: Nuk mund të përshkruaj ndjenjat pas fitimit të titullit

Golashënuesi i Liverpoolit, Mohammed Salah tha se klubi pas tre dekadash arriti të fitojë titullin e Premier Ligës falë mbështetjes së jashtëzakonshme të tifozëve. Në...
Policia bën bilancin e arrestimeve dhe gjobitjeve të protestuesve

Çfarë po ndodh me testimet?! Pòlici në Tiranë del pozitiv me Covid, kolegëve nuk...

Një efektiv i policisë së Tiranës rezulton i prekur me Covid 19, ndërkohë që kolegët e tij kanë kërkuar kryerjen e tamponeve. Burime bëjnë me...

Përse u ndërrua prokurori 24 orë më parë? Shtyhet procesi gjyqësor për ish-deputetin Klevis...

Seanca gjyqësore për ish-deputetin Klevis Balliu është shtyrë sepse është ndërruar prokurori i çështjes 24 orë më parë. Për këtë ka folur avokati duke...

Zbardhet konflikti ne Elbasan, ja se cfare deklaroi shenjestra para policise

Një kònflikt másiv ndodhi mbrëmjen e kaluar në qytetin e Elbasanit, më konkretisht në lagjen e “Kinezve” ku disa persona zbritën nga një furgon...
Basha reagon në lidhje me vendimin e Gjykatës së Tiranës

Kreu i PD-së , Lulzim Basha flet për revolucion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha folur për revolucion. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Basha shkruan me fjalët e John Keneddy, se ata që...
Rrëzohet plani: Mbeten të mbyllur kufinjtë me Greqinë

Rrëzohet plani: Mbeten të mbyllur kufinjtë me Greqinë

Greqia nuk ka hapur kufijtë sot me Shqipërinë. U përfol se kufijtë tokësorë me Shqipërinë do të hapen nga Greqia, përkundër vendimit të BE...
Në Elbasan qytetarët "nuk durojnë më" dhe dalin në bulevard

Tre anetare te nje familje dhe nje i ri te infektuar me Covid ne...

4 raste te reja me Covid 19-janë regjistruar në 24 orët e fundit në qytetin e Elbasanit. Bëhet fjalë për tre anëtarët e...
Gazetari Artan Hoxha: Bandat po përdorin "femrat" për të eleminuar kundërshtarët

Gazetari Artan Hoxha: Bandat po përdorin “femrat” për të eleminuar kundërshtarët

Gazetari Artan Hoxha ka folur mbrëmjen e djeshme për krimin në vend. Në një intervistë në emisionin “Provokacia”, Hoxha ka treguar detaje nga bota...

Orges Shehi flet para ndeshjes gjysëmfinale ndaj Teutës

Trajneri Orges Shehi ka folur për kanalin zyrtar të klubit para ndeshjes që skuadra jonë luan ndaj Teutës në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Ai...