Lu: Përgëzime popullit shqiptar, por tani Tirana zyrtare duhet të japë rezultate konkrete

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu komenton vendimin e Komisionit Europian për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin...

Trump konfirmoi se ka patur takim midis drejtorit CIA-s dhe Kim Joung Un

Presidenti i SHBA Donald Trump konfirmoi të mërkurën se drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, ka patur një takim sekret në Phenian me udhëheqësin e...

Pale, këta drejtojnë institucionet që po arsimojnë të ardhmen e këtij vendi

Dikur miq dhe bashkëpunëtorë të ngushtë, sot në “luftë të ftohtë” midis tyre, dy profesorët Dhori Kule e Mynyr Koni, me gjasë do të...

Shijak: I riu i sapokthyer nga italia në shenjë proteste bllokon rrugën Durrës- Shijak

Një emigrant i revoltuar, është kthyer nga Italia në vendlindjen e tij në Xhafzotaj të Shijakut, dhe pasi ka parë gjendjen e shkatërruar të...

Deputeti Merkelit: nuk mjafton vetëm rekomandimi i Komisionit të BE-së për hapjen e kapitujve...

Ndërsa Komisioni i BE-së paraqiti të martën raportin e progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku rekomandon fillimin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë,...

Priten skandale dhe demaskime në klasën politike nga libri i Bleona Qeretit

Bleona Qereti ka bërë të ditur se së shpejti do të dalë libri i saj i shumëpritur nga të gjithë. Politika shqiptare pritet të...

A është Ornela ish- kubistja apo tribluesja e Edi Ramës

Daljet publike në televizione të artistet ornela Vorpsi, që kanë shkaktuar shumë debate dhe shpesh kanë skandalizuar shumëkënd me shprehjen “Edi Rama ishte piktori...

Klos: Mbyllet thertorja dhe tani blegtorët duhet të shkojnë në Lezhë

Qeveria në vend që t`ia lehtësojë barrën qytetarëve, po i rëndon dhe po ja bën të pamundur mbijetesën. Sot në Klos është mbyllur thertorja...

Gazetarja e FT: Znj. Mogherini si do të bindni shtetet e mëdha si Franca...

Tashmë është zyrtare, Komisioni Europian i propozon BE-së të hapë negociatat me Shqipërinë. Rekomandimi pozitiv u lexua nga Federica Mogherini në një konference për...

Mirë që të huajt nuk po vinë më, por edhe  bizneset shqiptare po ikin...

  Kjo është një pyetje e cila i drejtohet qeverisë shqiptare, për mungesën e ivestimeve të huaja dhe çfarë i pengon kompanitë e huaja të...