Peshëngritësit “kërcënojnë” me grevë ndaj KOKSH për lejimin e pjesmarrjes në Lojrat Mesdhetare

0
Përjashtimi i peshëngritjes nga Lojërat Mesdhetare nga Komiteti Olimpik Shqiptar, për shkak të rasteve të përsëritura të dopingut, nuk është pritur aspak mirë nga...

Për “lloqe” në Facebook, KM-ja jonë rënditet i dhjeti në botë

0
Kryeministri shqiptar Edi Rama renditet në dhjetëshen e liderëve botërore, si një nga politikanët më interaktiv në Facebook, më saktë për "lloqe" në Facebook...

Manjani: Kompanive “offshore” si hyn gjemb në këmbë ndërsa policia vetohet për rrogën

0
Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka kërkuar nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale që Shiqipëria e ka të domosdoshme bërjen e ligjit për...
Shpenzimet për shëndetësinë: Jemi të fundit në Europë, përjashto PPP-të

Hemodializa i merr edhe 1 milionë dollarë buxhetit, edhe pse eshtë me PPP

0
Dy vite më parë, qeveria akordoi plot 86 milionë USD për një koncesion, që do të mundësonte shërbimin e hemodializës në të gjithë vendin....

Mëngjesi i Vlorës troditet nga dy shpërthime të forta me tritol

0
Tronditet Vlora ne orët e para te mëngjesit. Dy shpërthime te forta me tritol kane alarmuar familjaret dhe banoret e zonës përreth. Shpërthimet kane...
Arrestohet 33- vjeçari në Elbasan pasi goditi infermierin e spitalit

Ngjarje e rendë në Elbasan, kafshohet nga Pitbull-i dhe ndërron jetë në spital

0
Ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku një 58- vjeçar ka humbur jetën në spital pasi më parë ishte sulmuar e kafshuar nga...
medialine.al

Tabaku: DASH konfirmon akuzat se paratë e drogës po pastrohen në ndërtim

0
Partia Demokratike thotë se Departamenti Amerikan i Shtetit konfirmon përmes raporteve të tij akuzat e opozitës se paratë e drogës po pastrohen në ndërtim. “Qeveria...

Kur 1 maji perceptohet ndryshe në Kosovë dhe Shqipëri

0
1 maji është dita e punëtorëve dhe protestohet për të drejtat e tyre, kurse në Shqipëri 1 maji është ditë pushimi dhe feste nëpër...

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se do të protestojnë në ditën ndërkombëtare...

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se do të protestojë më 3 maj në ditën ndërkombëtare të lirisë së shprehjes. AGK ka ftuar gazetarët...

Despoti sirian Asad dhe dritëhijet e një dekreti të pabesë në sytë e ndërkombëtarëve

0
Që prej shtatë vjetësh despoti sirian Assad ka mundësi të bëjë çfarë të dojë nën sytë e bashkësisë ndërkombëtare. Natyrisht që veprat e tij...