AKU bllokon 22 ton kripë, ja arsyet e këtij ndalimi

AKU bllokon 22 ton kripë, ja arsyet e këtij ndalimi

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar një sërë kontrollesh në lidhje me importimin, përpunimin dhe ambalazhimin e produktit të kripës. Në kontrollet e ushtruata në...
Presidenti Meta dekretor ndryshimet në Kodin Penal

Masa dhe kufizimet e reja/ Presidenti Meta këshilla qeverisë: Të mos krijohen konflikte sociale

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas njoftimit të bërë pak më heët nga kryeministri Edi Rama se nga dita e hënë do...
horoskopi ditor, horoskopi shqip, horoskopi ditor medialine.al

“Pasdite shumë e këndshme”, njihuni me parashikimin e horoskopit për çdo shenjë

Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të kenë fat me financat. Do t’ju shlyejnë një borxh, të cilin kishit kohë që jua kishin marrë....
Videoskandali: Policët e dehur iu vësulen ish deputetëve

Videoskandali: Policët e dehur iu vësulen ish deputetëve

Në një kohë kur qytetarët dhunoheshin, goditeshin, arrestoheshin....këta funksionarë që kishin detyrë të krijonin kushtet deputetëve të merrnin informacion, ishin sheshuar dhe mbytur nën...

Ish deputeti i PD-së: Komisioneri i BE mbështet kërkesat e opozitës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Shqipërisë Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se ka qenë në Berlin, ku ka zhvilluar takim me...
Ja pse na tërheq kaq shumë aroma e çokollatës

Ja pse na tërheq kaq shumë aroma e çokollatës

Të gjithë e dimë aromën e shijshme të çokollatës  e pasur me kokrra kakao të pjekura. Përderisa shumica prej nesh nuk shpenzojmë aq shumë kohë...
Furtunë masive në burgun e Fushë-Krujës

KRUJË: 3 të infektuar punonjës në njē fasoneri

Konfirmohen edhe katër raste me koronavirus në Krujë. Mësohet se tre prej të infektuarve janë punonjës të një fasonerie ndërsa një tjetër i infektuar...
Parlamenti holandez voton në shumicë PRO heqjes së vizave me Shqipërinë

Hapja e negociatave: Holanda do të vendosë veton për “JO” ndaj Shqipërisë

Parlamenti holandez nuk do të ndryshojë vendimin e tij të qershorit për të bllokuar qeverinë të votojë pro hapjes së negociatave mes BE-së dhe...
Jurgen Klopp bën për ujë të ftohtë Xherdan Shaqirin

Jurgen Klopp bën për ujë të ftohtë Xherdan Shaqirin

  Humbja e parë e Liverpool, 1:2, në këtë sezon futbollistik vjen në Carabao Cup ndaj bluve të Çelsit. Por, kjo humbje ka qenë edhe...

Banorët e Astirit: Do ta djegim për së galli kreun e ARRSH nëse na...

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të “Unazës së Re”. Në ditën e 39-të të protestës, banorët me pankarta në duar kërkojnë anulimin...