Përmendet Olsi Hajdari: Ja cila është e vërteta e helmimit

0
Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk...
Intervista e Matilda Makoçit: Flet për djalin e saj Gregorin dhe Edi Ramën

Intervista e Matilda Makoçit: Flet për djalin e saj Gregorin dhe Edi Ramën

0
35 vite më parë ajo ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Matilda Makoçi, një ndër vajzat më të...

VIDEO/ “Zgjohu se s’ke bërë asgjë, zgjohu!” Ulërima dhe të bërtitura në spital nga...

0
Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin në fshatin Përparim. Si pasojë viktimë ka mbetur 23-vjeçari Andi Zylyfi, i...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Lajm i mirë nga Itali: Kura e testuar jep rezultate në 24 ore

0
Një lajm i mirë nga Italia, pasi një mjek nga spitali i Napolit i quajtur Paolo Ascierto ka sugjeruar futjen në listën e medikamenteve...

Karantinimi shkakton tragjedi në familje, burri vret gruan vajzat dhe më pas veten

0
Një nënë, baba dhe dy vajza të mitura u gjetën të vdekura me qenin e tyre në shtëpi në një krim që dukshëm duket...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Covid-19 nuk fal: I merr jetën 27 vjeçares pak kohë pasi ishte bërë nënë

0
Një vajzë 27-vjeçare nga Polonia, e cila kishte rezultuar pozitive për koronavirusin, ka ndërruar jetë vetëm disa ditë pasi kishte sjellë në jetë fëmijën....
Shqipëria merr një dënim nga Gjykata Europiane

Shqipëria merr një dënim nga Gjykata Europiane

0
Shqipëria u dënua me 15 mijë euro dëmshpërblim dhe 2,500 euro kosto gjyqësore nga Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut për atë që...

Detaje rrëqethëse nga vrasja në Durrës, burri i preu gjymtyrët me sëpatë në banjo,...

0
Detaje të reja janë zbuluar nga krimi makabër që tronditi Durrësin, mbrëmë në mesnatë, ku Lulzim Cuko qëlloi për vdekje gruan e tij...

Njihuni me historinë dhe traditën e Taves se Elbasanit

0
Guzhina dhe tradita e Elbasanit është një ndër krenaritë e këtij qyteti të lashtë. Në Elbasan jetohej mirë dhe sidomos ushqimi ishte një pjesë...
Ironia e Bashës: Rama vazhdon të kruajë mjekrrën

Ironia e Bashës: Rama vazhdon të kruajë mjekrrën

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se kryeministri Edi Ram vazhdon të kruajë mjekrën ndërkohë që çdo ditë publikohen dokumente që vërtetojnë...