Armando Subashi krekoset por rruget e lagjeve janë tmerr

0
Nuk ka qytetarë që nuk e ka kuptuar se projekti i Rilindjes Urbani ishte vetëm "make-up" i qendrave urbane. Përveç qendrave, rrugët dytësore dhe ato...
LOJRAT E FATIT: 8 shtetas të proçeduar penalisht brenda një dite në Tiranë

LOJRAT E FATIT: Gjykata e Tiranës ka lënë në qeli 55 nga 87 të...

0
Gjykata e Tiranës ka lënë në qeli 55 nga 87 të arrestuarit, që dolën dje para togave të zeza, të cilët u arrestuan nga...
“Të lavdërohesh se je hajdut! Kjo po ndodh me Rilindjen...!

Reagimi i Luçiano Boçit: Ministria e padijes kundër Udhës së Shkronjave

0
  Vendimi arbitrar i Ministrisë së arsimit për heqjen e licensës shkollës jopublike “Udha e Shkronjave”, për shkak të masës parandaluese që Bordi drejtues i...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Degjeneron në dhunë inspektimi në shkollën “Udha e Shkronjave”

0
  Ka degjeneruar në ushtrim dhune dhe sjellje skandaloze kontrolli në shkollën "Udha e shkronjave". Nëse dje opinioni publik mbështeste moshapjen e panikut sot ata...

Vijon babezitja e qeverise /Ndertohet hidrocentral ne parkun kombetar “Shebenik – Jabllanicë”

0
Zonat e mbrojtura në vendin tonë, aktualisht menaxhohen nga Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura. Një Agjenci që ka detyrë kryesore mos lejimin apo...
Meta sërish i ashpër: Tani shteti është kthyer në PPP (Polici- Parti- Propagandë)

Nuk dorëzohet Meta: Kur rrëzohen institucionet, ngrihet populli

0
  Përse Presidenti i drejtohet popullit? Sepse sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket vetëm popullit shqiptar. Të gjithë ne të tjerët, përfshirë edhe Presidentin e...

Ja si do të jetë moti për ditën e sotme

0
Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta. Por duke filluar nga orët e pasdites do të kemi...

SKANDAL ME EMËRIMET NË KPA: Tre anëtarë janë emëruar në shkelje të ligjit

0
Mbrëmjen e së hënës emisioni investigatim “Ajsberg” me moderatorin Artur Çani që transmetohet në Fax News i është dedikuar trupës gjykuese të Kolegjit të...

Kryemadhi takime në Tiranë: Ju jeni burimi i forcës tonë

0
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka zhvilluar takime në disa zona të Tiranës. Ndër tē tjera Kryemadhi ka nxjerr në pah problematikat kryesore...

Prokuroria nis hetimet për rritjen e çmimit të maskave

0
Prokuroria e Milanos ka hapur një hetim me ndaj asaj që quhet “manovrat spekulative për nevojat themelore”. Dosja u hap nga shitja e disa...