Rekord viktimash nga koronavirusi në 30 ditë, shifra barazohet me 3 muajt e karantinës

Koronavirusi ka marrë jetë njerëzish 30 ditët e fundit, po aq sa tre muajt e karantinës. Deri më tani në vendin tonë numërohen 66 viktima...

Plagosen me thikë dy vëllezër në Bulqizë

Dy vëllezër në qytetin Bulqizës janë plagosur me thikë pasditen e sotme nga një person i tretë. Sipas policisë personi i identifikuar si E.T. ka...

Jorida Tabaku: Si një bandë në ikje, Rama po projekton vjedhjen e fundit

Nga Jorida Tabaku Si një bandë në ikje, në fund të mandatit Edi Rama po projekton dhe vjēdhjen e fundit siç ka qene dhe bilanci...
PD ndez motorët e fushatës: Zbulohet numri një i fushatës

PD ndez motorët e fushatës: Zbulohet numri një i fushatës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk ka pritur shtatorin për të ndezur motorët e fushatës për zgjedhjet parlamentare të vitit 2021. Me përfundimin...
Kurti për Elez Biberajn: Një zë unik i së vërtetës në një kohë të vështirë për të gjithë shqiptarët.

Kurti për Elez Biberajn: Një zë unik i së vërtetës në një kohë të...

Për emrin e tij kam dëgjuar nga radio aparati qysh në fund të viteve ‘80. Një zë unik i së vërtetës në një kohë...

Lajm i fundit: Shënohet një tjetër viktimë si pasojë e Covid

Një humbje jete ka ndodhur në spitalin infektiv, si pasojë e COVID19. Një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive prej...
Guvernatori Sejko: Për dy javë kanë humbur punën 17 mijë persona

Guvernatori Sejko: Për dy javë kanë humbur punën 17 mijë persona

Pandemia Covid -19 ka krijuar një panoramë të zymtë ne ekonomi ku vetëm për dy javët e izolimit të muajit mars kanë humbur punën...
Shikoni çfarë i kanë bërë parkut të Voskopojës!

Shikoni çfarë i kanë bërë parkut të Voskopojës!

Shikoni çfarë i kanë bërë parkut të Voskopojës! Nuk dua të bëj moralizime për edukatën qytetare, mungesën e kulturës, injorancën etj etj. Kjo situatë ndodh në...
Merret vendimi: Mbajtja e maskës në Kosovë bëhet e detyrueshme

Merret vendimi: Mbajtja e maskës në Kosovë bëhet e detyrueshme

Kosova ka bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës për të parandaluar përhapjen ndaj COVID-19. Mediat kosovare, raportojnë se qeveria e ka marrë sot vendimin pas...
Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet

Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet

Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet, që sipas saj do të minonin konsensusin e arritur midis...