Alergjitë, ja disa mënyra këshilluese sesi mund ti shmagim

0
Ndonëse për mjekët ende nuk flitet për një “bum” rastesh, klima e ngrohtë favorizon shfaqjen e simptomave. Por çfarë ndikon në shfaqjen e alergjisë,...

Ja kush janë përfitimet shëndetësore të xhenxhefillit

0
Xhenxhefili rritet në Kinë, Indi, Afrikë, Karaibe, dhe vendet e tjera me klimë të ngrohtë. Rrënja e bimëve është e njohur si erëz dhe...
Diabeti dhe rëndësia pse duhet diagnostikuar në kohë

Diabeti, si ta parandalojme ate

0
  Nga: Shefqet DELIALLISI Diten Botërore te Shëndetit, 7 Prillin, Organizata Botërore e Shëndetësisë ja ka kushtuar kete vit epidemise boterore te diabetit. Studime pa fund publikohen...

Femra ja si te keni trup ne forme edhe pas kater lindjeve

0
Është nënë e katër fëmijëve e megjithatë asgjë nuk e pengon atë që të ruajë format fizike.Bëhet fjalë për Danielle Lloyd, e cila këtë...

Te hame apo te mos hame ne darke, kjo eshte çeshtja?

0
Mund t’ju ndodhë që të mos e tretni ushqimin si duhet dhe që gjithë natën t’ju mundojë stomaku. Nga ana tjetër, nëse shkoni të uritur...

Menyrat natyrore se si mund te pastrojme trupin nga toksinat

0
Ka shumë metoda natyrore që mund të përdorni për të pastruar trupin tuaj. 1. Nëpërmjet ushqimit të shëndetshëm dhe ujit Pini shumë ujë – rritja e konsumit...

Dieta qe ju ben te humbni 7 kilogram nga pesha juaj

0
  Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë...

Qumeshti i kesaj kafshe te cuditshme ju shpeton jeten

0
Qumështi i sqeporit mund të ndihmojë për të luftuar një nga problemet më kanosës të njerëzimit, rezistencën ndaj antibiotikëve, thonë shkencëtarët. Krijesat e çuditshme...