20 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019

Dieta e orizit: Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë...

Kohët e fundit e keni tepruar dhe keni abuzuar me ushqimin? Ndiheni të fryrë dhe të lodhur? Provoni dietën e orizit. Orizi, sidomos ai...

Luftoni rrathët e zinj poshtë syve me këto receta të thjeshta shtëpiake

Tё kujdesemi pёr veten sa mё shumё, është një gjë shumë e mirë. Mё poshtё do tё gjeni disa mёnyra pёr tё trajtuar rrathёt...

Mos i anashkaloni! Shtatë shenjat e hershme që tregojnë se keni probleme me kockat

Kockat janë pjesa më rezistente dhe njëkohësisht më delikate e trupit. Thuhet se janë më të forta se çeliku, por gjithësesi njerëzit përjetojnë çdo...
Roli i fikut kundër tensionit të tartë të gjakut

Roli i fikut kundër tensionit të tartë të gjakut

Shqiptarët vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut. Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar...

E frikshme: Gjysma e vdekjeve në Shqipëri vjen si pasojë e sëmundjeve të zemrës

Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën. Sipas INSTAT, në vitin...
Do habiteni: Ja pse nuk duhet ta marrim telefonin në tualet

Do habiteni: Ja pse nuk duhet ta marrim telefonin në tualet

Të gjithë e marrim telefonin me vete. Na është bërë zakon dhe edhe pse e dime qe nuk duhet, vijojme ta bëjmë një veprim...

E thotë dhe shkenca, hidratuesi më i mirë nuk është uji, por…

Pija më e mirë për hidratimin e trupit? E thotë shkenca, nuk është uji!!Kur keni etje dhe e doni shumë një pije, shumëkujt i...
Habit studimi: Mos bëni dush çdo ditë se është e dëmshme

Habit studimi: Mos bëni dush çdo ditë se është e dëmshme

Një studim, realizuar nga shkencëtarët e Universiteteve të Manchester, Edinburgh, Lancaster dhe Southampton nxori përfundimin se tre e katërta e të intervistuarve bënin dush...
KUJDESNI PRINDËR: Ti jepni celularin fëmijës tuaj ka impakt si "ti jepni kokainë"

KUJDESNI PRINDËR: Ti jepni celularin fëmijës tuaj ka impakt si “ti jepni kokainë”

Teknologjia ka bërë shumë për ta bërë jetën tonë më të lehtë dhe më efikase. Sidoqoftë, në një kohë kur bëhet e zakonshme që...
Disa këshilla të vlefshme për kujdesin e syve

Disa këshilla të vlefshme për kujdesin e syve

  Cila është mënyra e duhur për të mbrojtur sytë? Sytë mund të dëmtohen duke kaluar ditë të tëra përpara ekranit të kompjuterit apo televizorit,...
- Advertisement -